Liverpooli fiton bindshëm 

Futboll

Liverpooli fiton bindshëm 

Nga: K.G. Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 22:26
Liverpooli

Liverpooli ka ndalur tre pikë të mëdha dhe e ka thelluar epërsinë në krye të renditjes.

Liverpooli ka shënuar fitore me rezultat 4:1 ndaj Lutonit, në takimin e javës së 26-të të Premier League.

Mysafirët avancuan me golin e Ogbene në minutën e 12-të. 

Një Liverpool ndryshe në pjesën e dytë. 

Van Dijk (56'), Gakpo (58'), Diaz (71'), Elliott (90') shënuan për fitoren bindëse.

Pas javës së 26-të, Liverpooli  kryeson me 60 pikë e ka 4 më shumë se Manchester City dhe Luton renditet në të 18-tin me 20 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat