Daja: Kishim fatin me vete

Futboll

Daja: Kishim fatin me vete

Më: 13 prill 2024 Në ora: 17:51
Ilir Daja

Trajnerin e Ballkanit, Ilir Daja, e ka gëzuar fitorja në udhëtim te Feronikeli 74 të shtunën gjatë ditës.

Ai ka thënë se fitorja ka ardhur me shumë vështirësi, por e rëndësishme është që suharekasit e vazhdojnë rrugëtimin drejt një tjetër titulli.

“Kishim shanse për ta çuar rezultatin në epërsi prej dy apo tre golave.

Në pjesën e dytë dolëm nga loja jonë. Si duket ndikuan zëvendësimet e detyrueshme që duhej të bënim. E rëndësishme është që vazhdojmë rrugëtimin dhe marrja e trepikëshit këtu nuk është e lehtë.

Edhe Feronikeli kishte objektivat për ta shmangur zonën e barazhit. Feronikeli bëri gjithçka në pjesën e dytë dhe la hapësira prapa. Sigurisht që ne patëm fatin me vete dhe në disa momente ka mundur edhe të barazohej loja”, ka deklaruar trajneri Daja.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat