Liverpooli e sheh si pasues të Salah

Futboll

Liverpooli e sheh si pasues të Salah

Më: 17 prill 2024 Në ora: 23:06
Juventusi

Federico Chiesa nuk është aspak i kënaqur me pozicionin e tij tek Juventusi.

Dëmtimet e shumta, mungesa e formës dhe zëvendësimet e herëpashershme kanë ndikuar në situatën e italianit te skuadra bardhezi.

Si rrjedhojë, një largim pritet në verë për 26-vjeçarin, pas mosmarrëveshjeve të fundit të tij me trajnerin Massimiliano Allegri.

Për anësorin ka interes të madh nga Premier League angleze, teksa Liverpooli (me blerjen e tij kërkon të zëvendësojë egjiptianin Salah) udhëheq garën për shërbimet e tij, i ndjekur nga Newcastle United.

Juventusi e mori në huazim me të drejtë blerjeje Chiesan në vitin 2021 dhe vendosi të paguajë klauzolën prej 40 milionë eurosh një vit më vonë.

Edhe këtë sezon, rendimenti i italianit nuk ka munguar, kur ka qenë në formën e duhur fizike, por një sërë problemesh brenda dhe jashtë fushe e kanë bërë të pashmangshëm kërkimin e një destinacioni tjetër.

Në 123 ndeshje për “Zonjën e Vjetër”, Federico Chiesa ka realizuar 30 gola dhe ka dhënë 22 asiste.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat