​Ibrahimovic gëzon tifozët e Milanit

Futboll

​Ibrahimovic gëzon tifozët e Milanit

Më: 14 qershor 2024 Në ora: 09:05
​Ibrahimovic

Këshilltari i lartë i Milanit, Zlatan Ibrahimovic këmbëngul se Rafael Leao do të mbetet te gjigantët italianë pavarësisht lidhjeve me Chelsean dhe Paris Saint-Germain.

25-vjeçari ka qenë prej kohësh një objektiv transferimi i PSG-së dhe Chelsea-t, por klauzola e tij e raportuar e lirimit prej 150 milionë euro po i bën skuadrat që të hezitojnë. Tani, legjenda e kuqezinjve, Ibrahimovic thotë se Leao, portieri Mike Maignan dhe mbrojtësi i majtë Theo Hernandez janë të gjithë të vendosur për të qëndruar te Milani.

"Maignan, Theo dhe Leao mbeten. Ata janë më të fortët në rolet e tyre, ata kanë një kontratë me ne dhe unë jam i lumtur për këtë. Në sajë të punës së RedBird (pronarëve të Milanit) ne mund të blejmë lojtarë të fortë, klubi ka sjellë tashmë 12 lojtarë që hedhin themelet për të ardhmen. ne kemi një sistem zbulimi në të gjithë botën dhe çdo ditë për të mbyllur një blerje ju duhet një proces”, ka thënë 42-vjeçari në një konferencë për shtyp.

Nga treshja e lartpërmendur, Leao, në veçanti, është më i vlerësuari dhe mbajtja e tij është një domosdoshmëri për gjigantët italianë. Ai shënoi nëntë gola dhe 10 asistime në Serie A këtë sezon dhe ka edhe katër vite të mbetura në kontratën e tij. Trajneri i ri i Milanit, Paulo Fonseca me siguri do të dëshirojë ta mbajë atë për sezonin e ardhshëm, pasi ata kërkojnë të fitojnë trofe.

Leao, i cili gjithashtu ka qenë i lidhur me një lëvizje në skuadrën e Ligës Pro Saudite, Al-Hilal, aktualisht po përgatitet për të luajtur për Portugalinë në Euro në Gjermani, me skuadrën e Roberto Martinez që fillon fushatën e tyre të martën kundër Republikës Çeke.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat