Krahasimet e qala të Ramush Haradinajt

Opinione

Krahasimet e qala të Ramush Haradinajt

Nga: Hamdi Rafuna Më: 14 qershor 2022 Në ora: 19:06
Ramush Haradinaj

Ramushi dje dhe sot! A krahasohen? Në asnjë mënyrë, prandaj ndale veten o trim se je kah mbushesh me mëkate, të cilat janë kah rëndojnë mbi gjakun e vëllezërve dhe motrave tona! Pyetjet në vijim e s’qarojnë t’vërtetën në terren!
Sa e don shqiptari të ardhmen?
Sa e duam njëri tjetrin?
Sa e don shqiptari shtetin e vetë?
Sa kemi rrespekt për lirinë dhe gjakun e derdhur për këtë ditë?
Ku është politika e shqiptarit sot?
Pyetjet e kan përgjegjen në këtë praktikën e pa përgjegjshme parlamentare të njeriut tonë! Mjafton të përcjellim ato që po ndodhin mbrenda dhe jashtë parlamentit.
Meqenëse përgjegjja pozitive s’përshtatet fare me kërkasat egoiste të “disa deputetëve”, janë veprimet që dëshmojnë të kundërtën! Vërtetë duhet të jesh jo në rregull, ndaj vetëvetes dhe pastaj të deklarojsh se Albin Kurti është Rrahman Morina!! Vetëm shiqoni këtë përditshmërinë e mërzitshme në parlament! Kur pozitën nuk e përkrah opozita atëherë miqtë e Rrahman Morinës i ke mbrenda në parlament! Kur pozitës i bashkohet opozita atëherë miqtë e Rrahman Morinës nuk i nxen dera për të dalë jashtë parlamentit! Kjo politikë e Beogradit është në funkcion të përqarjes dhe se mjaftë mirë janë kah e luajnë rolin!
Dt:10.06.2022
Hamdi Rafuna

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat