Kryeministri Kurti ra në minat e Kristaqit!

Opinione

Kryeministri Kurti ra në minat e Kristaqit!

Nga: Halil Geci Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 15:51
Presidenti amerikan Bill Klinton duke shprehur gëzimin e madh që e takonte gjallë Rugovën, pas luftës

Zoti i bekoftë dy shtetet tona, Zoti i bekoftë shqiptarët gjithandej kah janë urime festat e nëntorit.

Kuvendet e dy shteteve në takimin e përbashkët për nderë të 28 Nëntorit në Tiranë shqiptarët i gjeti me emocione gëzimi për të gjithë ata që nuk din për tej fjalëve dhe retorikave boshe, që flisnin si Ismajl Qemajli dhe Ibrahim Rugova dhe punojnë dhe mendojnë ndryshe nga ato që flasin!

Të flasësh për Pavarësinë e Kosovës dhe të mos ua zë goja për ta përmendur Arkitektin e Pavarësisë Ibrahim Rugovën është njësoi sikur të flasësh për Pavarësinë e Shqipërisë e të mos e përmendim Ismajl Qemajlin!

Më këtë veprim avokati i Vuçiqit Edi Rama e ka gjetur zbrazësin me goditur aq fort politikisht Kurtin sa nuk i duhet më shumë se kaq…!

Kurti duhet ta dinë se Vjosa Osmani dhe përkrahësit e saj e kanë bërë mbret, kujdes kryeministër se ke hasur në bombë….!

Image

Të gjithë ata që janë përkrahës të Vjosës dhe Listës Guxo, sot po më shkruajnë se janë të zhgënjyer me mos zënien në gojë të Ibrahim Rugovës.

Ata që shohin me syrin kombëtar, i kanë kapur fort mirë orientimet e dy parlamenteve duke i ndarë, në të djathtë dhe në të majtë.

Sali Berisha ishte dhe mbeti shtylla dhe mullari i vetëm i pakontestuar i djathtizmit, i cili doli nga Kuvendi dhe shpalosi orientimin e tij bashkues dhe kombëtarë duke i dhënë vlerën e merituar figurës të Ibrahim Rugovës dhe të Adem Jasharit…!

Zoti i bekoftë dy shtetet tona, Zoti i bekoftë shqiptarët gjithandej kah janë urime festat e nëntorit.

Politikanët e të dyja vendeve kuptojeni se ju nuk i keni ngeh zvarrë në rrota këtë dhe, këtë Atdhe ju jeni bira e fundit e kavallit. Kujdes në mina….!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat