Atmosferë e rëndë në Tiranë

Opinione

Atmosferë e rëndë në Tiranë

Nga: Adem Bytyqi Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 15:50
Adem Bytyqi

Gëbëlësi i Millosheviqit , Alesander Vuqiq, presidenti aktual i Serbisë, mohuesi i masakrave të ushtrisë serbe dhe gjenocidit kundêr shqiptarëve të Kosovës në luftën e fundit pritet n'tepih t'kuq, ndërkaq Kryedemokrati z.Dr.Salih Berisha, grushtohet nga një indivit në një demostratë paqësore kundër keqëqeverisjës Rama.

Ekziston dyshimi i bazuar, se ky qytetar , ky mjeran për ta goditur Dr Salih Berishën, Krye demokratin, ish presidentin Berisha, është paguar nga Edi Rama dhe Alexabder Vuqiq.

Kjo ngjarje në një protest paqësore të popullit opozitar jep për të kuptuar se, në Shqipëri Qeveria Rama ,po e instalon diktaturën dhe po e lufton demokracinë.

Situatën e bënë edhe më tragjikomike Avokatia e Edi Ramës në mbrojtjën e regjimit të Alexander Vuqiqit , duke e arsytuar siq thotë ay êshtë herêt për një marrëveshje paqësore Serbi - Kosovë .

Me një kryeministër si Edi Rama , Shqipëria për çdo ditë po shpopullohet nga korrupsioni i extrem  dhe shkalla e lartë e varfërisë .

Sa më shumë të jetojë regjimi Ramês në Shqipêri  aq më keq për popullatën shqiptare dhe shtetin shqipëtar dhe gjithë shqiptarët kudo  që mdodhën në rajon dhe në botë, 

Rexhimi Rama ,në vend që t'i mbrojë të drejtatë e shqiptarëve, jasht kufive  të Shqipërisë Londineze, i del në kra Serbisë - Regjimit të Vuqiqit , i cili në Luginë ua shkël në mënyrë brutale të drejtatë njerëzore dhe kombëtare shqipëtarëve atje ...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat