Aktorët e “Peaky Blinders” xhirojnë në Portsoy

Filma

Aktorët e “Peaky Blinders” xhirojnë në Portsoy

Më: 9 shkurt 2021 Në ora: 12:53
Cillian Murphy

Yjet e dramës “Peaky Blinders” kanë xhiruar skena në një port të Aberdeenshire.

Aktori kryesor Cillian Murphy, i cili luan Thomas Shelby në dramën e BBC, u fotografua në portin Portsoy, shkruan BBC.

Xhirimet janë në proces për sezonin e gjashtë dhe të fundit të shfaqjes fituese të çmimeve, pasi janë vonuar nga pandemia e COVID.

Ekipi i produksionit është dashur të sigurohet që filmimi të përputhet me kufizimet e fundit.

Peaky Blinders u transmetua për herë të parë në BBC 2, tetë vjet më parë për vlerësimin e gjerë të kritikëve.

Vlerësimet u rritën nga dy milionë për serinë e parë në më shumë se katër milionë nga seritë dhe gjeti popullaritet të mëtejshëm në Netflix.

Ai bëri kalimin në BBC One për serinë e pestë më 2019, duke arritur audiencë prej më shumë se pesë milionë.

Gjatë gjithë zhvillimit të tij, një mori çmimesh janë siguruar, duke përfshirë NTA, të cilat votohen nga publiku dhe një Bafta për serinë më të mirë të dramës më 2018.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat