Regjisori i “Squid Game” zbulon se humbi gjashtë dhëmbë për shkak të stresit gjatë xhirimeve

Filma

Regjisori i “Squid Game” zbulon se humbi gjashtë dhëmbë për shkak të stresit gjatë xhirimeve

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 22:07
Regjisori i “Squid Game” zbulon se humbi gjashtë dhëmbë për shkak të stresit gjatë xhirimeve

Regjisori i “Squid Game”, Hwang Dong-hyuk ka folur për intensitetin e prodhimit të shfaqjes, duke zbuluar se ai humbi dhëmbë të shumtë gjatë xhirimit të serialit.

Krijuesi i fenomenit Netflix ka shpjeguar sesi stresi i xhirimit të serialit u shfaq në një mënyrë shumë fizike, duke rezultuar që ai humbi gjashtë dhëmbë gjatë punës në xhirime.

“Në anën time të majtë, unë ende nuk kam dy molarë,” tha ai në një intervistë me Shkollën e Filmit CNN këtë javë. “Më duhet të bëj implant, por nuk kam pasur kohë”.

“Shkrimi, prodhimi dhe drejtimi i një seriali vetëm ishte me të vërtetë një detyrë kaq e madhe”, shtoi ai, duke reflektuar në sezonin e parë.

Kur mendoj të bëj të njëjtën gjë për sezonin e dytë, personalisht jam disi i shqetësuar. Nuk ka asgjë të konfirmuar për momentin, por kaq shumë njerëz janë entuziastë saqë me të vërtetë po e mendoj atë”.

Ai gjithashtu pranoi popullaritetin dhe suksesin e madh të Squid Game, i cili tani ka arritur numrin një në Netflix në më shumë se 90 vende, sipas The Independent. “Ndihem sikur jam bërë BTS,” tha drejtori për CNN, duke e krahasuar vëmendjen globale me atë të grupit k-pop të Koresë së Jugut. “Është sikur kam krijuar një ekskluzivitet për Harry Potter ose Star Wars”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat