Shokohen fansat e “Disney”, filmi për fëmijë ka një skenë nudo

Filma

Shokohen fansat e “Disney”, filmi për fëmijë ka një skenë nudo

Më: 4 nëntor 2021 Në ora: 14:00
Disney

Fansat e “The Rescuers” kanë mbetur të tmerruar pasi kanë parë një foto të një gruaje topless në sfondin e filmit për fëmijë. Filmi i animuar i vitit 1977 – i cili është i disponueshëm në Disney + – ndjek Rescue Aid Society, një organizatë ndërkombëtare e minjve, e përkushtuar për të ndihmuar viktimat e rrëmbimit në mbarë botën në përgjithësi.

Bernard dhe Mis Bianca u nisën për të shpëtuar një jetim të quajtur Penny i cili po mbahej i burgosur, duke nxitur një aventurë epike për të gjithë të përfshirët.

Megjithatë, disa fansa me sy të mprehtë kanë vënë re një moment të vrazhdë që vështirë të shihen për herë të parë.

Në versionin e videos në shtëpi të filmit, një grua nudo topless mund të shihet në një dritare – definitivisht jo ajo që prisni të shihni në një film për fëmijë.

Gruaja është përballë kamerës, ndaj gjoksi i saj i ekspozuar shihet nga të gjithë, por si erdhi imazhi për të bërë editimin, mbetet mister. Megjithatë, në vitin 1999, Disney kujtoi versionin e videos në shtëpi sepse përmbante “imazhin e kundërshtueshëm të sfondit”.

Duke diskutuar momentin në një forum të Reddit, një fans i Disney shkroi: “Ky ishte një film i preferuar i imi kur u rrita. Nuk e dija kurrë për këtë deri para disa vitesh.”

Image
The Rescuers
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat