Filmi “Shtëpia e Babës” shpallet fitues në kategorinë e debutantëve nga QKK

Filma

Filmi “Shtëpia e Babës” shpallet fitues në kategorinë e debutantëve nga QKK

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 15:47
Filmi “Shtëpia e Babës”

Qendra Kinematografike e Kosovës ka shpallur skenarin e Korab Lecaj si fitues në kategorinë e debutantëve.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Lecaj, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

“Skenari im për film të metrazhit të gjatë, “Shtëpia e babës” është shpallur fitues në Qendrën Kinematografike të Kosovës, në kategorinë e debutantëve”, ka shkruar ai.

Ekipit të këtij projekti tashmë i janë bashkangjitur Enis Limani, Valon Bujupi si producent i filmit dhe Latif Hasoi si drejtor i fotografisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat