Ju pëlqeu “Emily in Paris”? 5 seriale të ngjashme që nuk duhet t’i humbisni

Filma

Ju pëlqeu “Emily in Paris”? 5 seriale të ngjashme që nuk duhet t’i humbisni

Më: 26 dhjetor 2021 Në ora: 14:54
“Emily in Paris”

Tashmë dihet se të gjithë janë shumë të dhënë pas serialit të famshëm “Emily in Paris”. Me daljen e sezonit të ri, adhuruesit janë të ngulur pas “Netflix”.

Por, nëse me mbarimin e tij po vrisni mendjen se çfarë do t’ju mbush boshllëkun në formën e kullës Eiffel, jeni në vendin e duhur, pasi ka shumë seriale të tjera po aq tërheqës sa “Emily in Paris”. Nga dramat në vendin e punës, te historitë e ndërlikuara të dashurisë, ka shumë për të zgjedhur.

Ja cilat janë disa “TV Show” që duhet t’i shikoni menjëherë pas dramave famëkeqe të Emily Cooper.

Younger

Kur nëna beqare Liza vendos të kthehet në fuqinë punëtore në moshën 40-vjeçare, ajo bën një sërë intervistash pune. Zgjidhja e qartë? Shtiruni sikur jeni 26 vjeç, në mënyrë që të mund të merrni një pozicion pune në një shtëpi botuese.
Seriali pavarësisht se zhvillohet në New York, padyshim që ka një atmosferë të “Emily në Paris” në të.

Love Life

Nëse jeni këtu për drama romantike, atëherë “Love Life” duhet të jetë fiksimi juaj i radhës. Në sezonin e parë, luan Anna Kendrick në rolin e Darby, një e rritur e re që kërkon (pa sukses) dashurinë, me çdo episod të fokusuar në një marrëdhënie të ndryshme në jetën e saj. Sezoni 2 luan William Jackson Harper, të cilin mund ta njihni nga “The Good Place”.

Dash and Lily

Nëse jeni duke kërkuar për diçka të shpejtë për të shijuar, Dash & Lily është i mrekullueshëm sepse ka vetëm një sezon. Është një film romantik dhe komedi i vendosur gjatë Krishtlindjeve dhe ka të bëjë me dy adoleshentë në New York City, të cilët kalojnë një libër sfidash anembanë qytetit. Dhe po, e keni marrë me mend, ata fillojnë të bien në dashuri me njëri-tjetrin.

Broad City

Asnjë shfaqje nuk përfshin gra të reja që përpiqen shumë, por krijojnë situata të sikletshme se “Broad City”. Të thuash se kjo shfaqje është gjëja më e mirë për të zbukuruar ekranin e televizorit është një nënvlerësim, kështu që shikojeni tani dhe shijojeni.

Never Have I Ever

Një tjetër kryevepër nga Mindy Kaling, Never Have I Ever mund të jetë për adoleshentët në shkollën e mesme, por është fantastik! Bëhet fjalë për një adoleshente indiano-amerikan, e cila, pas humbjes së babait të saj, vendos se dëshiron të rrisë statusin e saj shoqëror në shkollë. Është një serial qesharak që të ngoh e të thyen zemrën në të njejtën kohë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat