Konfirmohet filmi filmi i dytë i “Avatar”

Filma

Konfirmohet filmi filmi i dytë i “Avatar”

Më: 28 prill 2022 Në ora: 21:46
Avatar

Pas suksesit të bujshëm të filmit të parë, “Avatar” do të rikthehet me një film të ri.

Ky detaj u zbulua nga Disney në CinemaCon, duke konfirmuar thashethemet e vjetra që kishin të bëjnë me filmin e ri.

Avatar është filmi i krijuar nga regjisori James Cameron, i cili aktualisht është filmi me fitimet më të larta të të gjitha kohërave.

I publikuar në vitin 2009, filmi i parë në serinë në rritje ka fituar deri më tani 2.8 miliardë dollarë në mbarë botën.

 Suksesi i filmit e shtyu Cameron të vazhdojë ekskluzivitetin, duke përcaktuar katër vazhdime që do të publikohen gjatë viteve duke filluar nga viti 2022.

Seria e filmave luajnë Sam Worthington, Zoe Saldaña, Sigourney Weaver, Giovani Ribisi, Joel David Moore dhe Stephen Lang. me të sapoardhurit në vazhdim, duke përfshirë Kate Winslet, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Edie Falco, CCH Pounder dhe Oona Chaplin.

Data e publikimit ende nuk është bërë publike, mirëpo fansat supozojnë që do të dalë diku në verën e vitit të ardhshëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat