​Zbulohen detaje interesante të serialit të ri Lord of the Rings

Filma

​Zbulohen detaje interesante të serialit të ri Lord of the Rings

Më: 31 gusht 2022 Në ora: 23:43
Seriali i ri Lord of the Rings

Seriali i ri Lord of the Rings do të ketë në plan të parë një personazh femër.

Aktorja Morfydd Clark luan në serialin e ri "The Lord of the Rings: The Rings of Power" si Galadriel, një luftëtar kukudh që dëshiron të parandalojë kthimin e së keqes në Tokën e Mesme.

Seriali i bazuar në romanet e J.R.R. Tolkien është një nga më të shtrenjtët ndonjëherë dhe do të fillojë transmetimin në Amazon të premten.

Një nga producentët ekzekutiv të serialit, Patrick McKay, tha se Tolkien kishte "disa nga personazhet më të mëdha femërore në letërsi" dhe Galadriel ishte ndër të parët që u erdhi ndërmend shkrimtarëve të serialit.

Seriali luajnë gjithashtu Robert Aramayo, Ismael Cruz Cordova, Sophia Nomvete dhe Nazanin Boniadi, dhe zhvillohet mijëra vjet përpara "Hobit" dhe "The Lord of the Rings".

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat