Pas shumë polemikash, ja kur do të publikohet filmi i ri i Will Smith

Filma

Pas shumë polemikash, ja kur do të publikohet filmi i ri i Will Smith

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 12:56
Will Smith

Apple TV+ ka publikuar së fundmi trailerin e filmit të ri “Emancipation” të Will Smith.

Kompania thuhet se ishte në bisedime për të shtyrë publikimin e filmit pas skandalit të Smith në Oscars 2022.

Megjithatë, platforma duket se më në fund arriti një marrëveshje dhe publikoi trailerin për filmin, gjatë ditës së kaluar. Në mbishkrimin e videos, thuhej:

“Një burrë i skllavëruar nis një udhëtim të rrezikshëm për t’u ribashkuar me familjen e tij në këtë film të fuqishëm të frymëzuar nga një histori e vërtetë”.

Filmi do të shfaqet premierë në kinema më 2 dhjetor përpara se të kalojë në platformën e transmetimit më 9 dhjetor. Reagimi i ashpër me të cilin u përball Smith në muajt e fundit, thuhet se bëri që drejtuesit e Apple TV+ të diskutojnë mbi publikimin e filmit këtë vit, në kohë për sezonin e çmimeve, ose shtyrjen deri në vitin 2023.

Drama, për të cilën kompania thuhet se shpenzoi 120 milionë dollarë, do të kualifikohet për sezonin e ardhshëm të çmimeve pasi do të publikohet këtë vit. Top Albania Radio shkruan se nëse filmi fiton një Oscar, Smith nuk do të ishte i pranishëm në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, sepse ai dha dorëheqjen nga Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit. Akademia gjithashtu e ndaloi atë të marrë pjesë në ceremoni dhe çdo ngjarje të lidhur me Akademinë për 10 vitet e ardhshme.

Duket se incidenti i Oscars vazhdon të komentohet edhe sot e kësaj dite edhe pse kanë kaluar muaj. I fundit që e ka përmendur sërish këtë ngjarje ka qenë komediani Dave Chappelle.

Në skenën e Liverpool, Chappelle mbajti një vlerësim thumbues të shuplakës së Oscars të dëgjuar në mbarë botën. Dave është pjesë e një turneu të përbashkët komedi me Chris Rock, i cili në mars u godit me shuplakë teksa prezantonte në skenë në Academy Awards nga aktori Will Smith.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat