'Avatar 2' thyen çdo rekord, në 10 filmat me fitimet më të larta të të gjitha kohërave

Filma

'Avatar 2' thyen çdo rekord, në 10 filmat me fitimet më të larta të të gjitha kohërave

Më: 8 janar 2023 Në ora: 21:08
"Avatar 2"

"Avatar 2" është sensacioni i momentit në botën e kinematografisë dhe në vetëm pak ditë nga shfaqja në ekranin e madh po thyen rekord pas rekordi. 

Fansat presin në radhë për të shijuar shfaqjen 3D të krijimit të veçantë me personazhe të mbinatyrshëm.

"Avatar: The Way of Water" ka tejkaluar shifrën e arkëtarëve të “Maverick” duke grumbulluar një vlerë prej 1.51 miliardë dollarësh në mbarë botën që nga 16 dhjetori sipas të dhënave të Box Office Mojo .  

Ai bëhet filmi me fitimet më të larta të vitit 2022 duke kapërcyer “Furious 7” të 2015 për t’u bërë filmi i 10 me fitimet më të larta të të gjitha kohërave. Në vetëm 3 javë...

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat