Gjon Keka: Arbëreshi Anthony Albanese fryt i bekimit që la Gjergj Kastrioti në Barleta më 1461

Historia

Gjon Keka: Arbëreshi Anthony Albanese fryt i bekimit që la Gjergj Kastrioti në Barleta më 1461

Nga: Gjon Keka Më: 21 maj 2022 Në ora: 16:31
Gjergj Kastrioti

Gjergj Kastrioti kudo ku shkelte la pas bekimin e tij, edhe pasi zbriti në Barleta të Italisë më 1461 për t'I dalë në ndihmë Mbretit të Napolit Ferdinandit.

Ai la pas aty disa nga arbërorët e tij.

Image
Anthony Albanese

Nuk është rastësi që edhe arbëreshi ynë në Australi Anthony Albanese si i dizajnuar për kryeministër të ardhshëm, është fryt i atij bekimi që la Gjergj Kastrioti në Barleta.[Gjon Keka]

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat