Memoaret e shekullit XVIII: Pas vdekjes së Skenderbeut Arbëria mori teposhtën

Historia

Memoaret e shekullit XVIII: Pas vdekjes së Skenderbeut Arbëria mori teposhtën

Nga: Gjon Keka Më: 5 qershor 2022 Në ora: 13:07
Donika Kastrioti

Në "Memoaret historike të shekullit XVIII". Donika, bashkëshortja e kryezotit dhe mbretit arbëror Gjergj Kastriotit thuhet të ketë thënë kështu:

"Pas vdekjes së Gjergjit - Skënderbeut, Arbëria mori teposhtën(tatëpjetën), gjithçka u rrënua."

Dhe si duket nga ajo ditë,kombi ynë nuk pa dritë e përparim dhe mbeti larg familjes së natyrshme të kombeve europiane e dinamikës së saj.  

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat