Stema e rrallë e familjes Kastrioti

Historia

Stema e rrallë e familjes Kastrioti

Nga: Gjon Keka Më: 27 tetor 2022 Në ora: 22:16
Stema e rrallë e familjes Kastrioti

Stema e familjes Kastrioti të cilën e gjeta në një vepër të shekullit XVI.

Është e udhës të nënvizohet se tani jemi në prag të nëntorit të lavdishëm të Kastriotit(1443) dhe se ky është simboli që na e la kryezoti ynë arbëror që kombi ynë e mbanë si flamur të tij.

Ajo që shohim këtu janë krahët e Shqiponjës të ngritura lartë e krenare dhe yllin që na drejton edhe sot e ky yll për kombin tonë është Gjergj Kastrioti i Madh i Arbërisë dhe Europës.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat