Meshkujt tullacë janë të mirë në shtrat

Life style

Meshkujt tullacë janë të mirë në shtrat

Më: 22 dhjetor 2020 Në ora: 14:42
Foto Ilustrim

Del edhe studimi që ngushëllon të gjithë ata që nuk kanë flokë. Shkencëtarët amerikanë të publikuan javën e kaluar në “Journal of Clinical Oncology” se ata që kanë humbur flokët në pjesën ballore kanë më pak mundësi të preken nga kanceri i prostatës në krahësim me ata që e kanë kokën plot me flokë.

E njëjta gjë edhe për tumoret e testikujve.

Hulumtuesit thanë se gjithçka lidhet me nivelin e lartë të testosteronit, që mendohet të kontribuojë në rënien e flokëve. “Testosteroni është i nevojshem për funksionin e ereksionit dhe epshit.

Dhe feromonet, kimikatet e dëshirës, janë të ndikuara nga testosteronet” – thotë profesor Oliver në “Journal of Clinical Oncology”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat