Cili është kuptimi prapa stilimit të flokëve të Kamala Harris

Life style

Cili është kuptimi prapa stilimit të flokëve të Kamala Harris

Më: 22 janar 2021 Në ora: 12:04
Kamala Harris

Gratë me ngjyrë njihen për flokë të bukura dhe kujdesin e shtuar që i kushtojnë atyre.

Dhe në ditën e inaugurimit të presidentin Joe Biden nuk kishte si flokët e zëvendës-presidentes të mbesin pa vëmendje të veçantë.

Flokët e ndara në mënyrë asimetrike ranë në goditje me kornizën e fytyrës që shtrihen pikërisht poshtë shpatullave të saj. Nuk kishte asnjë fije të vetme jashtë vendit.

Image

“Për gratë me ngjyrë, nuk ka qenë kurrë ‘vetëm flokë’. Është e lidhur me identitetin, kulturën dhe shprehjen tonë krijuese. Ne nuk shkojmë në sallon një herë në dy muaj për një prerje ose ngjyrë. Ne kemi takime parukierie të shtunave në mëngjes për të rregulluar flokët sipas mënyrës tonë”, thotë Michaela Angela Davis, një aktiviste imazhesh.

“Sallonet e flokëve janë një hapësirë ​​për të bërë të gjitha. Flokët tanë gjithashtu na lejojnë të ndryshojmë formën – dhe kjo është pikërisht ajo që bëri Harris natën e inagurimit. Ajo ishte në gjendje të lidhej me njerëzit me ngjyrë, pa izoluar askënd tjetër”, vazhdon ajo.

“Ajo dukej me ngjyrë, dukej indiane, dukej latine. Flokët e saj dukeshin kaq universale”, përfundon Davis. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat