Cila është dashuria juaj bazuar në shenjën e zodiakut?

Life style

Cila është dashuria juaj bazuar në shenjën e zodiakut?

Më: 1 mars 2021 Në ora: 12:36
Ilustrim

Qeniet njerëzore janë përpjekur të përcaktojnë dashurinë për mijëvjeçarë. Më në fund është spekuluar sepse gjithçka, nga mënyra se si zemra juaj provon një rrahje kur shihni një person për të cilin keni ndjenja më të thella e deri te shokët e shpirtit që bashkohen përmes fatit të mirë.

Por ajo që dimë është se dashuria ka ekzistuar për aq kohë sa njerëzimi mund ta mbajë mend dhe kjo mund të thotë gjëra të ndryshme për njerëz të ndryshëm.

Sidoqoftë, të gjitha këto interpretime të ndryshme nuk e ndryshojnë faktin se dashuria është dashuri. Mund të jetë çdo gjë, që nga përqafimi së bashku në shtrat ndërsa shihni TV. Mund të jetë gjithashtu e vështirë me të gjitha llojet e ndjenjave të thella që nuk i prisni, por disi ne të gjithë kemi nevojë për dashurinë për të jetuar.

Dashi

Gjërat që bëni për ta lumturuar partnerin tuaj, përcaktojnë për ju dashurinë. Konkurrues, i shpejtë dhe një lider i lindur, këto karakteristika ndikojnë në mënyrën se si i shikoni këto ndjenja dhe gjithmonë jeni duke kërkuar mënyra për t’i treguar partnerit tuaj sa i doni. Fjalët nuk do të thonë shumë për ju dhe prisni veprime edhe nga partneri juaj. Ta themi thjesht, ju dëshironi reciprocitet dhe jo trafik në një drejtim.

Demi

Kur jeni plotësisht i qetë me një person, ndjeni dashurinë. Romanca është e barabartë me të qenit komod, kështu që kurrë nuk bëni kompromis për kohën e vetme me partnerin tuaj. Pasiguria ndonjëherë ju mundon kështu që të qenit e sigurt me dikë është shumë e rëndësishme për ju.

Binjakët

Bisedat e përzemërta dhe pëshpëritjet romantike do të thonë shumë për ju. Komunikimi me partnerin është shumë thelbësor për ju. Edhe pse ndonjëherë dukeni në fluturim, jeni praktik gjithashtu dhe vazhdoni të analizoni gjithçka që ndodh. Kjo mund t’ju bëjë shumë llafazanë dhe vështirë se ka heshtje kur jeni me personin që doni. Kur të dy keni gjithmonë diçka interesante për të folur, kjo është ndjenja e vërtetë për sa u përket juve.

Gaforrja

Si një person i pasionuar dhe emocional, ju pëlqen të shoqëroheni vetëm me partnerin tuaj, sepse janë raste kur mund të jesh e lirë. Me lëvizjen që jeta juaj vazhdimisht ju drejton, të gjesh dashurinë, të ndihmon të ndihesh e qetë. Keni nevojë për dikë që do t’ju ndihmojë të rimerrni stabilitetin edhe kur emocionet tuaja ju bëjnë më të mirë. Është dashura e vërtetë për ju nëse preferoni të kaloni kohë me atë person sesa të keni një ditë relaksuese në plazh.

Luani

Te qenit pak e përkëdhelur, ju e gjeni dashurinë si një mënyrë jetese të shtrenjtë. Edhe pse jeni goxha e sigurt në vetvete, ju pëlqen kur dikush jua heq këtë vel duke ju çuar në vende elegante, duke ju bërë dhurata surprizë etj. Ju besoni ndonjëherë se është thjesht bukur të kujdesesh për ty. Ju prisni që dashuria të jetë si një film i përqendruar tek ju dhe jeni gati të ofroni të njëjtën lloj përkëdheljeje edhe për partnerin tuaj.

Virgjëresha

Jeta dhe dashuria kanë të bëjnë me gjestet e vogla mes jush dhe partnerit tuaj. Shumë pak i shpëton vëmendjes dhe të pëlqen ta mbulosh partnerin me dashuri kur është e mundur. Ju kënaqeni me gëzimet e thjeshta si shikimi i shfaqjeve televizive në divan me një kuti me ushqime për të marrë. Besnikëria është e rëndësishme për ju dhe ju jeni mirë me gjithçka, për sa kohë që mund t’i besoni partnerit tuaj që ju mbështet në çdo situatë të caktuar.

Peshorja

Pa paqe, nuk mund të ketë dashuri për ju. Është e rëndësishme për ju të gjeni një person që është i lidhur me vetë shpirtin tuaj dhe që ju lë me një ndjenjë paqeje gjithëpërfshirëse. Prania e tyre ju bën të ndiheni si në shtëpinë tuaj në këtë univers. Bisedat e mesnatës ndërsa jeni duke parë yjet ju bëjnë të ndiheni thellësisht të lidhur me partnerin tuaj.

Akrepi

Vetëm ideja e dashurisë ju entuziazmon sepse sinqerisht besoni se ajo është një nga kujtimet më të dashura që do të keni në këtë jetë. E shijoni dashurinë me partnerin tuaj. Marrëdhëniet janë një marrëveshje e madhe për ju dhe kurrë nuk bëni kompromis në angazhimin tuaj ndaj dikujt. Jeni brenda tij për një kohë të gjatë sepse ju sjell të qeshura, biseda interesante dhe një ndjenjë përgjegjësie të përbashkët

Shigjetari

Të jesh po aq i pavarur sa je, nuk ka asgjë që të shtyn më shumë sesa ideja e të qenit në kafaz. Sidoqoftë, jeni ende shumë serioz në lidhje me dashurinë. Prisni të jetë më mirë se gjithçka që mund të imagjinoni. Për ju, partneri gjithashtu duhet të jetë një mik shumë i mirë. Ju duhen të gjitha shakatë e brendshme, planet e përbashkëta për të ardhmen dhe aventurat e mundshme me partnerin tuaj.

Bricjapi

Për ju, dashuria do të thotë diçka që është mjaft tradicionale. Ju nuk jeni të dashur për gjithë cenueshmërinë që vjen me jetën dhe ashtu si jeni përgjegjës për jetën, peshoni gjithçka para se të ndiheni kështu për dikë kur bëhet fjalë për çështjen e zemrës. Preferoni ndërtimin e traditave me partnerin tuaj. Gjëra të vogla si darka çdo të premte, një festë në kodra një herë në vit, të enjteve etj., janë thelbësore për ju pasi ju bëjnë të ndiheni sikur të dy po bëheni një familje.

Ujori

Kuptimi është elementi juaj kryesor për dashurinë. Personi tjetër ka nevojë të jetë në gjendje të kuptojë aspektet e personalitetit tuaj që mbeten një mister për të gjithë të tjerët përveç atyre. Mendimi kritik dhe etja për dije ju shtyn, dhe kështu, edhe në dashuri, ju prisni një partner me të cilin mund të mësoni gjithnjë e më shumë çdo ditë. Dashuria është si një enigmë që dëshironi ta kaloni pjesën tjetër të jetës suaj duke zgjidhur.

Peshqit

Ideja juaj për dashurinë vjen nga çdo libër i ri për të rritur që keni lexuar ndonjëherë. Me ndjeshmërinë dhe butësinë tuaj, edhe përkufizimi juaj i dashurisë qëndron në krijimtarinë dhe artin. Intuita juaj është e fuqishme dhe kjo mund të shihet në mënyrat artistike në të cilat ju e shfaqni dashurinë. Kjo ju ndihmon të jetoni në një mënyrë harmonike dhe ju bën të ndiheni sikur jeni aty ku duhet të jeni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat