Zgjidhni një simbol dhe zbuloni se çfarë dëshiron shpirti juaj

Life style

Zgjidhni një simbol dhe zbuloni se çfarë dëshiron shpirti juaj

Më: 17 maj 2021 Në ora: 16:38
Foto ilustrim

Nr. 1

Ndoshta ajo që shpirti juaj me të vërtetë dëshiron është të qëndroni larg nga gjithçka që ju bën të sëmurë, qofshin njerëz, marrëdhënie, mjedise, mendime apo emocione.

Ndoshta po kaloni një kohë kur duhet pak më shumë përpjekje për të dalluar se cilat gjëra janë të mira dhe cilat jo. Kujdesuni për energjinë tuaj dhe dedikojani atë vetëm asaj që është e mirë për zemrën tuaj.

Nr. 2

Nëse keni zgjedhur këtë simbol, mbase ajo që shpirti juaj dëshiron është të përqendroheni. Ju mund ta gjeni veten paksa të humbur, ose të pavendosur, dhe gjithmonë të qëndroni në gjëra të trasha. Ju shpenzoni shumë energji për të vendosur, por në të vërtetë nuk merrni një rrugë të mundshme.

Epo, ai simbol ju lidh me fokusin. Ju fton të jeni të qetë, të harroni atë që mendojnë njerëzit e tjerë, atë që prisni të bënin ata, dhe të zgjidhni atë që mendoni me të vërtetë se do t’ju bëjë të lumtur. Kjo është ajo që do t’ia vlejë në fund të fundit, apo jo?

Nr. 3

Nëse keni zgjedhur këtë simbol, është e mundur që shpirti juaj po ju thotë se duhet të lidheni më shumë me të. Ndoshta jeni duke kaluar një fazë ku nuk keni guximin të dëgjoni zemrën tuaj, dhe pastaj shurdheni nga marrëdhëniet toksike, zakonet e këqija ose miliona aktivitete që nuk ju lejojnë të heshtni.

Meditoni, afrohuni pranë anës suaj shpirtërore, mos kini frikë nga fuqia e madhe që është vendosur brenda jush dhe që ju mban të lidhur me të gjithë Universin në të cilin jeni pjesë.

Nr. 4

Nëse e keni zgjedhur këtë simbol, shpirti juaj ndoshta dëshiron thjeshtësi. Ju mund të mbingarkoheni me profesione, marrëdhënie, angazhime, etj. Eshtë koha të pastroni, zgjidhni dhe të jeni vetëm me ato që ju duhen vërtet ose ta bëni veten të lumtur.

Ju nuk duhet të grumbulloni, grumbulloni, duke menduar se “më shumë” është “më mirë”. Praktikoni thjeshtësinë dhe minimalizmin, jo vetëm me gjërat tuaja, por edhe me marrëdhëniet tuaja.

Nr. 5

Nëse e zgjidhni këtë simbol, ka diçka brenda jush që kërkon që të shikoni brenda vetes. Sa kohë nuk jeni lidhur vërtet me veten tuaj? Apo ka ndonjë dhimbje që preferoni të mos e shihni?

Ky simbol ju fton të humbni frikën tuaj dhe t’i kushtoni vëmendje asaj që jeni, asaj që ndjeni dhe asaj që dëshironi, pa gjykim, me një vështrim të dashur të gatshëm për të falur, shëruar dhe pranuar atë që jeni, edhe nëse nuk ndodh gjithmonë dhe aq bukur.

Nr. 6

Më në fund, nëse zgjidhni këtë simbol, ka shumë të ngjarë të dëshironi të kujdeseni për shpirtin tuaj dhe “klanin” tuaj. Kaloni kohë me familjen tuaj, bashkohuni me miqtë, kaloni kohë cilësore në ato marrëdhënie që janë vërtet të mira për ju.

Kërkoni ndihmë, lejoni të përqafoheni dhe të kujdesen për ju, ata që vlerësoni. Ndihuni pjesë e një rrjeti që do të jetë gjithmonë pranë jush kur ju nevojitet më shumë. /Bota.al

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat