Pesë shenja të zodiakut që ka më shumë gjasa të mashtrojnë dhe ta fshehin

Life style

Pesë shenja të zodiakut që ka më shumë gjasa të mashtrojnë dhe ta fshehin

Më: 25 maj 2021 Në ora: 15:09
Foto ilustrim

Kur mendoni se cilat shenja të zodiakut mund të mashtrojnë, ka shumë të ngjarë që të keni një ose dy që menjëherë ju vijnë në mendje.

Realiteti është se të gjitha shenjat e zodiakut kanë pjesën e tyre të mashtruesve. Por, disa shenja të zodiakut kanë më shumë gjasa të mashtrojnë se të tjerët, dhe disa madje do të kalojnë disa kilometra shtesë për t’u siguruar që nuk do të kapen.

“Ne të gjithë kemi nevojat tona në një marrëdhënie, por për një numër njerëzish, besnikëria është përparësia e tyre më e lartë”, thotë Cindy Mckean Bustle. “Meqenëse nuk mund të zgjedhim me kë dashurohemi, ndonjëherë dashurohemi me njerëz që janë të prirur të jenë të pabesë”. Për të kuptuar pse disa shenja tradhtojnë më shumë se të tjerat, është e rëndësishme të dini bazat e secilës shenjë.

Në zodiak, ka tre “modalitete kryesore” , ose mënyra në të cilat karakteristikat e një shenje zodiakale përjetohen, shprehen ose afrohen. Shenjat kardinale (Dashi, Gaforrja, Peshorja dhe Bricjapi) zakonisht pëlqejnë të marrin iniciativën. Shenjat fikse (Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori) pëlqejnë të mbajnë status quo-në, dhe shenjat e paqëndrueshme (Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit) priren të jenë shumë të adaptueshëm.

Për shkak të kësaj, shenjat fikse ka shumë më shumë gjasa të qëndrojnë besnike në marrëdhënie sesa të gjithë të tjerët. “Këto janë shenja që zakonisht nuk u pëlqejnë ndryshimet. Një nga rolet e tyre kryesore në ekzistencën e tyre është stabiliteti”, thotë Mckean.

Më poshtë ua sjellim pesë shenjat më jo besnike të zodiakut:

Dashi

Binjakët

Peshorja

Akrepi

Peshqit

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat