Shenjat më mbrojtëse të zodiakut

Life style

Shenjat më mbrojtëse të zodiakut

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 14:14
Foto ilustrim

Nëse jeni mbështetur te astrologjia për t’ju udhëhequr përmes një eklipsi, për shembull, mund të jeni të vetëdijshëm se sa shumë jemi të ndikuar nga kozmosi.

Kur bëhet fjalë për mënyrën se si yjet ndikojnë te ju individualisht, grafiku juaj i lindjes mund t’ju tregojë shumë për gjithçka, nga tendenca juaj për të luajtur mbrojtje në një debat ose për të mbajtur vigjilencën në çdo kohë.

Nëse e konsideroni veten një tip analizues që nuk do të pushoni derisa të keni bërë rastin tuaj, atëherë ndoshta mund të lidheni me shenjat më mbrojtëse të zodiakut.

Si mund të na tregojnë yjet se cila shenjë e zodiakut është më mbrojtëse se të tjerat? Secili prej planetëve në grafikun tuaj të lindjes posedon një energji të caktuar, e cila gjithashtu ndikohet nga shenja e zodiakut në të cilën ndodhet planeti.

Shenja juaj e Marsit është përgjegjëse për guximin dhe agresionin tuaj, kështu që mund t’ju tregojë shumë se sa mbrojtës jeni. . Nëse keni një shenjë fikse (Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori) të vendosur në Mars, për shembull, shanset janë që të qëndroni në këmbë dhe nuk do të nguroni të qëndroni në mbrojtje të miqve tuaj ose të shprehni ndjenjat tuaja.

Lexoni më poshtë për të mësuar nëse jeni një nga shenjat më mbrojtëse të zodiakut:

Demi

Akrepi

Ujori

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat