Disa karakteristika të veçanta të shenjës së Luanit

Life style

Disa karakteristika të veçanta të shenjës së Luanit

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 14:24
Foto ilustrim

Ju jeni një person shumë me temperament, por në të njëjtën kohë shumë dinjitoz që kujdeset veçanërisht për shprehjen e tij.

Përshtypja që lini në mjedisin tuaj është shumë e rëndësishme dhe në këtë kuptim ju bëni gjithçka që është e nevojshme për të fituar simpatinë maksimale, duartrokitje të mëdha, lëvdata apo admirim.

Është një histori interesante, e cila tregon se Luanët presin një trajtim të veçantë ose një duartrokitje të madhe, pamje admirimi dhe veçanërisht komplimente të mëdha edhe para se t’i hapin derën dikujt.

Luanët janë shumë teatralë dhe në këtë kuptim u kushtojnë vëmendje gjërave të ndryshme të vogla, detajeve dhe finesës që ekzistojnë në pamjen e dikujt apo në përfaqësimin e dikujt. Duke bërë këtë, ata këmbëngulin në kritere të larta dhe kanë shije të rafinuar ose një ndjenjë të vërtetë të bukurisë.

Megjithatë, nuk duhet të harrojmë se Luanët janë shumë kërkues dhe se bukuria fizike u lë atyre vetëm një kuptim kalimtar, në mënyrë që të dallojnë qartë bukurinë e vërtetë që vjen nga thellësia e qenies.

Ata janë shumë energjikë, dominues dhe teatralë, kështu që të gjitha takimet e dashurisë zhvillohen sipas një skenari të vendosur.

Si t’i afrohemi Luanit?

Është e rëndësishme që ju të dalloni pamjen e admirimit në sytë tuaj dhe që të ketë një buzëqeshje kënaqësie në buzët tuaja dhe që duart tuaja të jenë gati ta pranojnë atë në çdo moment. Ju këshillojmë të shmangni trikat e vegjël, sepse Luani nuk është aspak naiv dhe nëse nuk luani sipas rregullave, atëherë ju pret një humor i pakëndshëm.

Çfarë duhet të dini për Luanin?

Luanit thjesht i pëlqen të dominojë çdo skenë dhe të mbretërojë, kjo është arsyeja pse zgjedhja juaj ose opsioni i vetëm zbret në një rol bashkëpunëtor. Sigurisht, mos e sfidoni një herë një Luan, mos provokoni kotësinë, dinjitetin, krenarinë apo xhelozinë e tij. Luanët nuk lejojnë askënd të luajë me ndjenjat e tyre dhe kurrë nuk pranojnë një rol inferior.

Është e rëndësishme që të veproni me shumë frymëzim ndaj Luanit tuaj dhe të përmbushni vazhdimisht të gjitha kriteret e tij për pamjen e mirë, sjelljen e mirë dhe veçanërisht për të shprehur dashurinë dhe respektin tuaj. Luani këmbëngul në përshtypjet e jashtme dhe pret që ju të keni një sjellje aristokratike ose sjellje të patëmetë kur jeni përballë një publiku të gjerë.

Si të ruani Luanin?

Aspak, sepse Luani është ai që sjell të gjitha rregullat e rëndësishme, pavarësisht nëse është faza fillestare e njohjes apo e bashkëjetesës. Pra, nuk mund të vendosni asnjë rregull, ndalim apo kusht, por ajo që sigurisht mund të bëni është të inkurajoni partnerin tuaj të lidhet psikologjikisht dhe emocionalisht.

Sigurisht, nëse jeni mjaft të zgjuar, atëherë e keni të qartë se si duhet të kontrolloni interesin e tij dhe të ruani besnikërinë e tij.

A janë luanët të prirë për mashtrim apo aventura?

Në parim, po, por problemi themelor është se Luanët kanë teorinë e tyre dhe përdorin gjithmonë rregulla të ndryshme ose argumente “të pakundërshtueshme” për të. Domethënë, çështja e tradhtisë në rastin tuaj është një ofendim i madh ose i pafalshëm për ta, edhe në mendjen e tyre, ndërkohë që për ta zbatohen rregulla paksa të ndryshme.

Së pari, ata nuk do t’ju lejojnë ta zbuloni dhe do t’i deklarojnë të gjitha provat tuaja të pavlefshme dhe të pasakta. Pastaj, ata gjithmonë kanë disa argumente ose dëshmitarë të fshehur që do t’i kthejnë të gjitha pretendimet tuaja në një histori naive. Në fund, mund të jetë më mirë t’i kurseni vetes disa skena të sikletshme dhe prova të kota.

Si sillet Luani në një lidhje dashurie?

Mesazhi është i qartë – Luani ruan me xhelozi jetën e tij intime, nuk lejon askënd dhe asgjë në krah të rrezikojë lidhjen e tij të dashurisë. Luani e ka gjithmonë fjalën vendimtare dhe përfundimtare.

Si sillet Luani në martesë?

Ai pret nga ju përkushtim, besnikëri të pafund dhe gatishmëri për të zgjidhur sinqerisht problemet. Në thellësi të shpirtit të tij, Luani beson në dashurinë, lumturinë dhe një familje që zgjat përgjithmonë, por ka vetëm një problem, dhe kjo është pyetja nëse ai bëri një zgjedhje të mirë.

Çfarë e tërheq Luanin?

Është bukuri e brendshme dhe e jashtme, hijeshi, sinqeritet, përkushtim, besnikëri dhe në njëfarë kuptimi bindje. Megjithatë, për shkak të temperamentit të natyrës së tyre, Luanët zakonisht ndjekin momentin e parë ose përshtypjen që ndjejnë gjatë kontaktit, takimit apo njohjes së parë. Në këtë kuptim, është e rëndësishme që mes jush të ketë një lëng pozitiv, pastaj tërheqje reciproke, lojë pasionesh dhe kimi dashurie.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat