Fakte interesante për tradhtinë bashkëshortore: Kush tradhton më shumë?

Life style

Fakte interesante për tradhtinë bashkëshortore: Kush tradhton më shumë?

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 22:08
Foto ilustrim

Sipas disa anketave, është zbuluar se kush tradhton më shumë në një lidhje.

Dy të tretat e të dashuruarve thonë se kanë një marrëdhënie të lumtur, pavarësisht se tradhtojnë partnerët e tyre. Vetëm 33 për qind e atyre që janë në një lidhje dhe tradhtojnë partnerin e tyre thanë se janë në një lidhje të pakënaqur.

Një studim me 2000 të dashuruar zbuloi se gratë kanë më shumë gjasa të thonë se janë ende të martuara të lumtura – 71 për qind, krahasuar me 63 për qind të meshkujve.

Sondazhi zbuloi gjithashtu se, pavarësisht pranimit të tradhtisë ndaj partnerit të tyre, 94 për qind do të tërboheshin nëse do të zbulonin se partneri i tyre po bënte të njëjtën gjë.

Në një nga anketat e mëparshme të kryera me mbi 900 të anketuar, kjo faqe hasi në të dhëna interesante për mashtrimin.

Disa nga të anketuarit që tradhtojnë partnerët e tyre kanë pasur edhe të dashur në momentin e martesës – teksa qëndronin para altarit. Shumica e tyre janë meshkuj, në 64 për qind të rasteve.

Rezultatet e hulumtimit më pas treguan të dhënat e mëposhtme befasuese:

8 për qind e njerëzve kishin një të dashur në momentin e martesës.

55 për qind pranuan se kujdeseshin njëlloj për partnerin dhe të dashurin e tyre, kështu që vazhduan të dyja marrëdhëniet.

27 për qind vazhduan ta shihnin të dashurin e tyre një vit pasi u martuan.

23 për qind u ndanë me të dashurin e tyre para martesës sepse kishin frikë se partneri i tyre do të merrte vesh për lidhjen.

5 përqind e vazhduan lidhjen për një kohë të gjatë (disa edhe më shumë se pesë vjet). /

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat