Nëse planifikoni të martoheni, duhet t’i anashkaloni këto data

Life style

Nëse planifikoni të martoheni, duhet t’i anashkaloni këto data

Më: 11 maj 2022 Në ora: 21:13
Foto ilustrim

Martesa është fillimi – fillimi i familjes dhe është një angazhim i përjetshëm. Ajo gjithashtu ofron një mundësi për t’u rritur në vetëmohim ndërsa i shërbeni gruas dhe fëmijëve tuaj.

Në Universitetin e Melburnit, shkencëtarët kanë bërë kërkime për 14 vjet për të arritur në përfundimin se data e martesës ndikon në të ardhmen e martesës.

Përkatësisht, ata vendosën të hetojnë se cilat data dasme kanë rezultuar në martesa të dështuara. Ata morën regjistrin holandez dhe dolën me të dhëna befasuese.

Në bazë të të dhënave statistikore, ata arritën në përfundimin se shumica e divorceve kanë qenë me çifte që janë martuar në ditën e të dashuruarve, madje pesë për qind më shumë, shkruan KP.

Përveç atyre që u martuan më 14 shkurt, nga të cilët u divorcuan 41 për qind e njerëzve, shumë martesa të palumtura u bënë më 8 gusht, si dhe më 11 nëntor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat