​Femra, ora e lindjes zbulon të vërtetën e vërtetë për ju

Life style

​Femra, ora e lindjes zbulon të vërtetën e vërtetë për ju

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 23:58
Foto ilustrim

Ne e dimë që nën-shenja e Zodiakut përcaktohet nga ora e lindjes, por tregon shumë edhe për karakterin tonë.

Tiparet sipas orës së lindjes suaj:

00.00–02.00

Ju jeni shumë kureshtare dhe familja juaj është e para. Ju ndiheni më rehat në një mjedis familjar dhe përpiqeni për stabilitet dhe siguri. Mund të duket e mbyllur për të tjerët, por është vetëm një iluzion.

00.02–00.04

Jeni të zellshme dhe përpiqeni për gjërat materiale. Gjithashtu, jeni shumë kureshtare dhe gjithmonë kërkoni diçka të re. Ju jeni një folëse e shkëlqyer, një intelektuale dhe ju pëlqen të udhëtoni, lexoni dhe shkruani. Ti je një mike e mirë.

04.00–06.00

Ju jeni të guximshme dhe jeni një udhëheqëse e vërtetë. Kapërceni lehtësisht çdo pengesë dhe ndonjëherë jeni shumë kokëfortë. Jeni kursimtare, por edhe të lumtur të ndihmoni të tjerët. Jeni shumë romantike.

06.00–08.00

Jeni e ndjeshme dhe shumë shpirtërore dhe ndiheni më rehat në shoqërinë e njerëzve krijues. Ju prisni shumë nga vetja dhe ju pëlqen kur të tjerët vërejnë arritjet tuaja. Megjithatë, ju shqetësoheni shumë për atë që mendojnë të tjerët.

08.00–10.00

Ju jeni një humaniste simpatike. Pëlqeni ta kaloni kohën vetëm, nuk ju pëlqen kur jeni në qendër të vëmendjes dhe komplimentet e të tjerëve nuk janë aspak të rëndësishme për ju. Jeni e prirë ndaj meditimit dhe kërkimit të paqes së brendshme. Jeni gjithmonë aty për të tjerët dhe shpërndani lehtësisht energji pozitive.

10.00–12.00

Jeni aktive dhe ambicioze, dhe gjithmonë plot energji. Jeni shumë komunikuese dhe kënaqeni më shumë në shoqërinë e njerëzve si ju. Ju jeni një lojtare e mirë e ekipit dhe jeni e prirë të kërkoni vazhdimisht përvoja të reja.

12.00–14.00

Jeni paksa e pazakontë, imagjinare dhe aventuriere. Jeni ambicioze dhe shumë e përgjegjshme, e aftë për të gjetur gjithmonë zgjidhje për çdo problem. Ju pëlqen të admiroheni nga të tjerët dhe e dini saktësisht se çfarë dëshironi. Ndonjëherë ju e neglizhoni jetën tuaj private për shkak të suksesit në biznes.

14.00–16.00

Do të kapërceni çdo pengesë që do të hasni dhe do të përballeni mirë në situata të vështira. Jeni shumë aktive dhe nuk ju pëlqen rutina, është shumë e mërzitshme për ju. Ju pëlqen të mësoni gjëra të reja, si dhe të gjeni përgjigje për pyetjet më të vështira filozofike.

16.00–18.00

Jeni energjike, me natyrë të mirë dhe e aftë për të parë çdo situatë në tërësi për të gjetur zgjidhjen më të mirë. Jeni e gëzuar, por keni pak frikë të jeni plotësisht e hapur ndaj të tjerëve. Kjo është arsyeja pse shpesh i fshihni ndjenjat tuaja. Besnikëria dhe dashuria janë shumë të rëndësishme për ju.

18.00–20.00

Ju keni një vullnet të çeliktë dhe jeni e aftë për gjithçka dhe gjithçka. Ju keni një dhuratë të veçantë - ndjeni se çfarë kanë nevojë të tjerët dhe çfarë i shqetëson ata sepse e vendosni veten në vendin e të gjithëve për t'i kuptuar më mirë ata. Ju shmangni konfliktet dhe nuk ju pëlqen të bëni pyetje të panevojshme. Ju e pranoni jetën ashtu siç është.

20.00–22.00

Ju dëshironi famën, nuk pranoni role modeste të jetës sepse dëshironi të bini në sy dhe ju pëlqen kur të tjerët ju admirojnë. Ju kënaqeni me ndjenjën se jeni e dobishme për shoqërinë dhe në të njëjtën kohë jeni perfeksioniste dhe tmerroheni nga gabimet tuaja.

22.00–00.00

Ju jeni një filozofe dhe njerëzit shpesh nuk ju kuptojnë. Jeni në kërkim të paqes së brendshme dhe e dini saktësisht se çfarë dëshironi nga jeta. Ju e doni artin dhe reputacioni është shumë i rëndësishëm për ju. Në rrugën drejt lumturisë, shpesh e dini se po rrezikoni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat