4 datat më të vështira të korrikut për të gjitha shenjat

Life style

4 datat më të vështira të korrikut për të gjitha shenjat

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 14:27
Foto ilustrim

Katër data përgjatë muajit korrik, pritet të jenë shumë sfiduese, sipas studiuesve të astrologjisë. Ata paralajmërojnë të bëhemi gati për një periudhë shumë të turbullt, në të cilën do të ketë shumë ndryshime. Humori ynë do të ndryshojë, do të pyesim veten nëse jemi në rrugën e duhur, do të dyshojmë për gjithçka…

5 korrik – Tranzite negative të Marsit dhe Mërkurit

Kjo është dita më e rrezikshme e muajit. Në të njëjtën kohë, do të ndodhin dy ngjarje të rëndësishme astrologjike: Marsi do të kalojë në shenjën e demit dhe Mërkuri në shenjën e gaforres. Të dyja këto ngjarje do t’i kthejnë planetet kundër nesh.

Marsi do të qëndrojë në shenjën e demit deri më 19 gusht, kohë gjatë të cilës shumë do të bëhen dyshues, mosbesues dhe pak të frikësuar. Mërkuri në gaforre është i rrezikshëm, sepse ne do të bëhemi letargjikë, disi të painteresuar, të pangopur.

Për shkak të gjithë kësaj, 5 korriku do të jetë dita më e keqe për biznesin, për çdo fillim. Kërkoni strehën tuaj të sigurt, ku ndiheni të relaksuar dhe ku të kapërceni këtë periudhë.

13 korrik – Superhëna

Superhëna do të ketë një ndikim më të fortë në jetën, lumturinë dhe disponimin tonë. Hëna do të jetë në Bricjap më 13 korrik, si pasojë do të jemi pak më të tërhequr, të kthyer nga vetja. Ne do të ndihemi më mirë duke kaluar kohë vetëm, sesa në shoqëri.

16 korrik – Lidhja e Diellit dhe Mërkurit

Lidhja është një aspekt negativ që ndodh më shpesh midis Diellit dhe Mërkurit, pasi ata janë gjithmonë në të njëjtën anë të Tokës. Astrologët ju këshillojnë të mos largoheni nga zona juaj e rehatisë, të mos shkoni larg dhe të mos shpenzoni shumë para në këtë ditë. Disa njerëz mund të humbasin gjithçka që kanë fituar kohët e fundit.

28 korrik – Jupiteri fillon retrograde

Dita e fundit e rrezikshme e korrikut është dita kur fillon retrofaza e Jupiterit. Planeti do të qëndrojë në këtë pozicion deri më 24 nëntor. Shumë gjëra të këqija mund të ndodhin gjatë këtyre muajve. Mund të humbasim fuqinë e intuitës, të bëhemi të pangopur, të pakompromis. Me shumë mundësi, valën e parë të negativitetit do ta ndiejmë më 28 korrik, e shprehur në formën e ndjenjave të ankthit dhe mungesës së motivimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat