5 gabime që shumë çifte i bëjnë pas seksit

Life style

5 gabime që shumë çifte i bëjnë pas seksit

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 06:10
Foto ilustrim

Keni pasur një seancë intime me bashkëshortin tuaj. Ishte e mrekullueshme. Ose jo. Sidoqoftë, fundi i një gjëje është po aq i rëndësishëm sa fillimi dhe procesi.

Më poshtë janë 5 gjërat që ndoshta nuk po i bëni si duhet pas marrëdhënies intime me bashkëshortin tuaj:

Nuk komplimentoni bashkëshortin tuaj nëse keni kaluar një kohë të mirë

Nuk është e drejtë të heshtni dhe ta lini bashkëshortin tuaj të pyesë nëse keni kaluar shumë mirë. Ndërsa është në rregull që partneri juaj të pyesë nëse keni kaluar shumë mirë, nuk duhet të jetë çdo herë. Lavdërimi i partnerit tuaj për një punë të bërë mirë jo vetëm që do t’i bëjë ata të ndihen mirë me veten e tyre, por gjithashtu ata do të presin me padurim një kohë tjetër të mrekullueshme me ju, e cila do të përmirësojë cilësinë e jetës tuaj seksuale. Pse nuk i shprehni komplimentet për bashkëshortin tuaj?

Nuk thoni atë që dëshironi

Të mos flisni dhe të lini bashkëshortin tuaj të zhytet në një oqean hamendësimesh nuk është një zakon i mirë pas intimitetit. Unë e kuptoj që transmetimi i pakënaqësisë seksuale ndaj një bashkëshorti është i butë dhe i ndjeshëm; kryesisht sepse nuk duam të keqkuptohemi ose t’u lëndohen ndjenjat / egoja e tyre; sidomos nëse bashkëshorti është i pasigurt. Por nuk mund të heshtësh përgjithmonë dhe të shpresosh që gjërat të ndryshojnë pa thënë asgjë. Ju nuk duhet të vuani dhe të buzëqeshni.

Ngritja menjëherë pas marrëdhënies

Nëse nuk keni diçka vërtetë urgjente për të bërë, të ngriheni menjëherë pas një kohe të mrekullueshme me bashkëshortin tuaj nuk është një ide e mirë. Kaloni të paktën një minutë ose dy për t’u zhytur në moment dhe shijoni çdo pjesë të tij. Lëreni të mbetet në kujtesën tuaj deri në momentin tjetër romantik që do të kaloni së bashku.

Nuk e përqafoni bashkëshortin tuaj

Ashtu si pika e tretë, ju nuk duhet të largoheni nga bashkëshorti juaj pasi keni kaluar një kohë të mrekullueshme. Përqafimi i bashkëshortit tuaj për një minutë ose më shumë, nëse keni kohë, është një përvojë që nuk dëshironi ta humbni. Është një mënyrë kaq e shkëlqyeshme për tu lidhur me bashkëshortin tuaj.

Marrja e telefonit tuaj menjëherë pas marrëdhënies

Bërja e kësaj do t’ju largojë mundësinë e mahnitshme të lidheni me bashkëshorten. Në këtë epokë dixhitale ku asgjë nuk duket se ka më shumë rëndësi se telefonat tanë, nuk është për t’u habitur që gjëja e parë për të cilën zgjasim dorën pas një kohe intime me bashkëshortin është telefoni ynë. Është e trishtueshme që zakonisht zgjedhim të lidhemi me hapësirën dixhitale sesa të lidhemi me bashkëshortët tanë. Telefonat tanë duhet të na afrojnë më shumë me bashkëshortët tanë dhe të mos krijojnë një hapësirë midis nesh. Nëse jeni fajtor për këto zakone pas intimitetit, shpresoj se do të punoni në to dhe do të shihni se si kjo do të përmirësojë martesën tuaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat