E zuri shokun e ngushtë mbi gruan e tij, burri shokohet nga tradhtia: Dëgjova zhurma..!

Life style

E zuri shokun e ngushtë mbi gruan e tij, burri shokohet nga tradhtia: Dëgjova zhurma..!

Nga: B.S. Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 22:25
Foto ilustrim

Një 47 vjeçar ka rrëfyer një histori shokuese, se si shoku i ngushtë ka fjetur me gruan e tij.

Ai u shpreh i shokuar nga ky fakt dhe nuk po arrin ta përballojë.

Kështu, ai është zhvendosur nga shtëpia e tij dhe nuk po di si të veprojë, prandaj kërkoi ndihmë nga psikologia e “The Sun”.

Rrëfimi i plotë

Shoku im më i mirë na instaloi një kuzhinë . . . dhe fjeti me gruan time, jam i shokuar nga kjo.

Ne kemi qenë miq që kur jemi njohur në fakultetin teknik. Ai po mësonte të ishte ndërtues dhe unë po stërvitesha për elektricist.

Tani jemi 47. Ai ishte njeriu më i mirë në dasmën time.

Unë dhe gruaja ime kemi dy vajza, 17 dhe 14 vjeç dhe jam kumbar i djalit të tij të madh.

Ne e shihnim atë dhe gruan e tij si katërshe, por ajo e tradhtoi dhe ata po divorcohen.

Unë kam qenë gjithmonë aty për të - dhe kështu ai më falënderoi, duke fjetur me gruan time.

Gruaja ime është 43 vjeçe dhe po fliste për një kuzhinë të re me plan të hapur.

Unë shpëtova gjatë pandemisë dhe i kërkova shokut tim të bënte punën.

Megjithatë, dukej se donte kaq shumë. Do të hyja nga puna për të parë se ai kishte instaluar një rubinet ose kishte vendosur një derë dollapi, por kjo ishte gjithçka që ai duhej të tregonte për një ditë pune.

Një ditë u ktheva herët në shtëpi, u ngjita lart për të ndërruar dhe dëgjova zhurma që vinin nga dhoma jonë e gjumit. Shoku im ishte në krye të gruas sime.

Unë vrapova poshtë në katin e poshtëm duke u ndjerë i sëmurë në stomak.

Si mund të isha kaq budalla?

Nuk e kisha idenë se sa kohë kishte vazhduar, por jam i sigurt se kjo ishte arsyeja që ai ta bënte kuzhinën kaq ngadalë.

Gruaja ime është plot pendim. Ajo thotë se i kushtoi vëmendje në një moment kur ajo ndjeu se isha shpërqendruar.

Ajo nuk e ka gabim. Nëna ime ka qenë e sëmurë kështu që unë kam qenë i shqetësuar.

Tani për tani jam zhvendosur tek mamaja, për ta ndihmuar dhe pastruar kokën. Nuk jam i sigurt nëse mund të vazhdoj nga kjo.

Gruaja ime po më lutet të shkoj në shtëpi para Krishtlindjeve, por si mund t'i besoj asaj?

Përgjigja e psikologes: Do të marrë pak kohë, por ju detyroheni fëmijëve tuaj të provojnë.

Të tradhëtosh me shokun tënd më të mirë, të ka dhënë atë goditje të dyfishtë.

Nëse gruaja juaj kishte një pikë që ju shpërqendroheni - dhe ajo nuk po e largonte vëmendjen nga vetja - ajo duhet të kishte thënë diçka.

Është e lehtë në një martesë të ndihesh i mirëqenë, por nuk mund të kërcesh te dikush tjetër kur ka një përplasje në rrugë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat