Nëse do një lidhje më të fortë me partnerin/en, ki parasysh këto 3 zakone

Life style

Nëse do një lidhje më të fortë me partnerin/en, ki parasysh këto 3 zakone

Më: 26 janar 2023 Në ora: 23:12
Ilustrim

Përpos dashurisë, respektit dhe kohës cilësore, një lidhje dashurie mund të forcohet edhe përmes këtyre 3 zakoneve:
 
Të jesh i/e butë dhe të mos luash rolin e një personi që vetëm kritikon
 
Në shumë raste, kritikat mund të merren si një sulm i drejtpërdrejtë karshi karakterit apo sjelljeve të personit tjetër. Pra, në vend që ta kritikosh partnerin/en, provo të shprehesh me një gjuhë më të butë dhe mirëkuptuese dhe shiko se si do të ndryshojë gjithçka.

Vlerëso gjërat e vogla

Një masazh, një përkëdhelje, fjalët magjike…Të gjitha këto duhet të vlerësohen dhe të çmohen, për shkak se personi tjetër ndihet i dëgjuar dhe vijon të ketë të njëjtën qasje ndaj teje.

Merr përgjegjësi për veprimet e tua

Jo domosdoshmërisht duhet të mbrohesh nga gjithçka ndodh dhe t’ia hedhësh fajin dikujt tjetër. Ndonjëherë, thjesht duhet të marrësh përgjegjësitë dhe të sillesh si dikush që e kupton gabimin që ka bërë dhe përpiqet ta rregullojë atë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat