Mund ta keni përdorur gabimisht kulluesen gjatë gjithë kohës

Life style

Mund ta keni përdorur gabimisht kulluesen gjatë gjithë kohës

Më: 6 dhjetor 2023 Në ora: 12:00
Foto ilustrim

Ndoshta e keni përdorur një kulluese gabim gjatë gjithë kohës kur bëhet fjalë për kullimin e pastave, ndërsa metoda e dytë është shumë më efikase.

Gjatë përgatitjes së pastave, shumë njerëz nuk mendojnë gjatë se si t’i kullojnë pasi janë gatuar.

Megjithatë, pothuajse të gjithë vendosin një kullesë në lavaman dhe derdhin ujin dhe pastat në të, por sado e provuar dhe e vërtetë të jetë kjo teknikë, ka një mënyrë shumë më të lehtë dhe më të pastër për kullimin e tyre.

Në një video të publikuar në TikTok, përdoruesja i mahniti ndjekësit me trukun e saj. Në xhirim, ajo shfaqet duke i kulluar makaronat në mënyrën e zakonshme, duke derdhur ujin dhe makaronat në një kullesë të vendosur në lavaman. Megjithatë, duke tundur gishtin, nuk e miraton këtë procedurë.

Më pas e ka treguar teknikën e re, e cila përfshin vendosjen e një kulluese në një enë dhe derdhjen e ngadalshme të ujit. Kjo mënyrë e të bërit të gjërave duket se është shumë më e lehtë dhe më e shpejtë, me më pak rrezik për rënien e pastave. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat