A janë marrëdhëniet intime dhurata më e mirë për Shën Valentin?

Life style

A janë marrëdhëniet intime dhurata më e mirë për Shën Valentin?

Më: 12 shkurt 2024 Në ora: 11:09
Foto ilustrim

Një sondazh i Swagbucks që studioi dhuratat kryesore që burrat dhe gratë duan të bëjnë dhe të marrin për ditën e Shën Valentinit zbuloi se seksi ishte zgjedhja më e mirë midis 90 për qind të burrave amerikanë.

Dhurata numër një që njerëzit planifikojnë të bëjnë është një darkë romantike me mbi 90 për qind të burrave dhe grave që zgjedhin darkën si zgjedhjen e tyre kryesore. Seksi vjen në vendin e dytë me 81 për qind të burrave dhe 79 për qind të grave që planifikojnë të “ndajnë dashurinë” në ditën e Shën Valentinit.

Burrat do të japin:

Lule – 81%

Çokollatë – 76%

Bizhuteri – 61%

Gratë do të japin:

Çokollatë – 61%

Pushime në fundjavë – 55%

Veshje – 55%

Sondazhi zbuloi gjithashtu se tre të katërtat e amerikanëve shpresojnë të marrin diçka në këmbim të dhuratës së tyre.

Pothuajse gjysma (46 për qind) presin me padurim seksin, pasuar nga një dhuratë ose darkë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat