Një listë me pyetje që t’ia dërgosh personit të zemrës, për të kuptuar se sa mirë të njeh

Life style

Një listë me pyetje që t’ia dërgosh personit të zemrës, për të kuptuar se sa mirë të njeh

Më: 20 prill 2024 Në ora: 16:00
Foto ilustrim

Pyetjet në çift janë gjithnjë një “lojë” interesante, ndaj ja ku po ju japim ca sugjerime, se për çfarë ta pyesni njëri-tjetrin, për të kuptuar se sa mirë e njihni.

Për gocën:

Cila është kënga që ne si çift do të këndonim në karaoke?
 
Cila nga bluzat e tua është e preferuara ime?
 
Cili është talenti im i fshehur?
 
Kur dhe ku e kemi dhënë puthjen e parë?
 
Cila është gjëja e parë që ha sapo zgjohem?
 
Cili është filmi im i preferuar?
 
Cilat janë 3 gjërat që mbaj gjithnjë me vete?
 
Në cilën anë të shtratit fle unë?
 
Cila është aroma ime e preferuar?
 
Çfarë kisha veshur kur u takuam për herë të parë?
 
Çfarë hëngrëm/pimë në takimin tonë të parë?
 
Si e pi unë kafenë?
 
Cilat janë pushimet tona perfekte?
 
Kush më frymëzon më shumë?
 
Në të gjithë botën, cili është vendi im i preferuar?
 
Masa e reçipetave të mia?
 
Një situatë që më bën gjithmonë për të qeshur?
 
Cila ishte përshtypja e parë për mua?
 
Sa herë më ke parë Instagram-in/rrjetet sociale pa më bërë folloë?

Për djalin:

Cila është dhurata ime e preferuar nga të gjitha dhuratat që më ke bërë?
 
Cila është ëmbëlsira ime e preferuar?
 
Nëse të them tani që kam një biletë për një udhëtim, ku do të doje të shkonim?
 
Cila është skuadra ime e zemrës?
 
Po lojtari im i preferuar?
 
Si e kupton ti që unë jam i mërzitur?
 
Cila është gjëja që të acaron më shumë?
 
Jam person që do qentë apo macet?
 
Cila është kënga ime e preferuar?

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat