Me këtë recetë stabilizoni tensionin në pak sekonda, i keni të gjitha në kuzhinë dhe bëjnë mrekulli

Mjekësi alternative

Me këtë recetë stabilizoni tensionin në pak sekonda, i keni të gjitha në kuzhinë dhe bëjnë mrekulli

Më: 2 shkurt 2021 Në ora: 11:09
Foto ilustrim

Presioni i lartë i gjakut dhe problemet me nivele të larta të kolesterolit janë dy probleme shëndetësore që prekin një masë të madhe njerëzish.

Ato mund të trajtohen edhe në shtëpi, me përbërës që gjenden në kuzhinën tuaj.

Kjo recetë e këtij ilaçi natyral është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur. Rekomandohet të konsumohet për 7 ditë rresht për efekte të mrekullueshme.

Përbërësit:

-1 copë xhenxhefil

-1 thelpi hudhër

-1 lugë gjelle uthull molle

-1 lugë çaji mjaltë

-1 lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:

Qëroni xhenxhefilin dhe hudhrën dhe vendosini në një blender. Më pas, shtoni në të edhe uthullën, mjaltin dhe lëngun e limonit. Lërini në blender për rreth 30 sekonda që të përgatiten. Hidheni përzierjen e përgatitur në një gotë dhe ruajeni në frigorifer për rreth 5 ditë.

Rekomandohet që të konsumohet një lugë gjelle nga kjo përzierje çdo mëngjes me stomakun bosh dhe një lugë gjelle në mbrëmje, para se të flini gjumë. Shënim: Mund ta përdorni për 7 ditë dhe nuk duhet të konsumoni më shumë se 3 herë në ditë nga ky ilaç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat