Pija e mrekullueshme me qumësht dhe hudhër, për çfarë mund t’ju ndihmojë

Mjekësi alternative

Pija e mrekullueshme me qumësht dhe hudhër, për çfarë mund t’ju ndihmojë

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 15:22
Foto ilustrim

Pija e mrekullueshme me qumësht dhe hudhër mund të shërojë shumë sëmundje si astma, tuberkulozi, pneumonia, pagjumësia, problemet me zemrën, kollën, artritin e shumë të tjera! Është një nga ilaçet që vështirë se mund ta lini.

 Përbërësit që ju nevojiten:

500 ml qumësht

10 thelpinj hudhre, te grira holle

2-3 lugë sheqer

250 ml ujë

Procedura:

Në një tenxhere hedhim ujin dhe qumështin dhe më pas shtojmë hudhrën.

E lemë të ziejë në zjarr për pak. Duhet ta ngrohni mbi nxehtësi mesatare. A

Përziejini dhe shtoni sheqerin në këtë përzierje. Pini sa është nxehtë!

Përfitimet:

për astmën: 3 thelpinj hudhër çdo natë, lehtësoni këtë problem

për pneumoni: pijeni këtë pije me qumësht 3 herë në ditë dhe shërojeni

për problemet e zemrës: Kjo pije ul kolesterolin e keq LDL dhe ndalon formimin e mpiksjes, në mënyrë që shëndeti i zemrës të jetë shumë më i mirë. Nëse e bëni këtë pije me qumësht me pak yndyrë ose me qumësht të skremuar, do të jetë edhe më efektive.

Kjo pije e mrekullueshme mund të shërojë shumë sëmundje si astma, tuberkulozi, pneumonia, pagjumësia, problemet me zemrën, kollën, artritin e shumë të tjera për verdhëzën. Hudhra është shumë e rëndësishme për verdhëzën dhe largimin e toksinave.

Hudhra aktivizon enzimat e mira dhe mëlçia fillon të punojë shumë më mirë. Mëlçia jonë ka nevojë për squfur për të hequr toksinat nga trupi dhe hudhra e ka atë. Kjo është jetike për mëlçinë dhe është edhe më e mirë për sëmundjen e mëlçisë yndyrore. Ka selen, i cili ndihmon në uljen e yndyrës së mëlçisë. Nëse e pini këtë përzierje për 5 ditë, verdhëza do të zhduket.

për artritin: kjo përzierje zvogëlon dhimbjen dhe inflamacionin

për pagjumësinë: do t’ju ndihmojë të relaksoheni dhe më në fund të bini në gjumë.

për kollën: Shtoni shafran të Indisë dhe keni gjetur kurën perfekte për kollën. Përzieni hudhrën, qumështin dhe shafranin e Indisë për këtë qëllim. Hudhra vret bakteret dhe nëse shtoni edhe mjaltë, do të lehtësojë problemet kronike të kollës njëherë e përgjithmonë

për tuberkulozin pulmonar: Kjo përzierje është efektive për këtë problem. Squfuri që përmban hudhra ndihmon në mënyrë efektive në këtë rast. Përdorni 1 g hudhër, 240 ml qumësht dhe 1 litër ujë. Të gjitha këto i ziejini së bashku dhe në fund do t’ju lihet të pini nga sasia fillestare. Konsumojeni këtë pije 3 herë në ditë.

për kolesterolin: Pini këtë përzierje të nxehtë për 7 ditë gjithashtu, dhe kolesteroli i keq LDL do të ulet dhe HDL e mirë do të rritet.

për tretje: Hudhra është antiseptike dhe kjo do të thotë se forcon imunitetin e fortë dhe tretjen e mirë. Është gjithashtu efektiv në pastrimin e sistemit limfatik dhe largimin e toksinave. Gjithashtu, hudhra ndihmon në tretje të mirë dhe ndihmon në rastet e diarresë.

për impotencë: Qumështi ndihmon me probleme të tilla. Si gratë ashtu edhe burrat me probleme të fertilitetit duhet të hanë gjithashtu copa hudhre të ziera.

për dhimbjet e nervit shiatik: Hudhra me qumësht lehtëson dhimbjet nervore të njohura edhe si dhimbje të nervit shiatik. Me kalimin e kohës, ky trajtim do t’ju tregojë rezultate fantastike!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat