Ka tre kamera dhe kushton 140 euro Samsung Galaxy M21 2021 Edition

Mobile

Ka tre kamera dhe kushton 140 euro Samsung Galaxy M21 2021 Edition

Më: 21 korrik 2021 Në ora: 23:41
Foto ilustrim

Modeli Galaxy M21 i vitit të kaluar i Samsung mori pasardhësin e quajtur Galaxy M21 2021 Edition.

Modeli i ri nuk sjell shumë përmirësime ndaj paraardhësit të tij. Ai ndryshon në një dizajn pak më të ndryshëm të panelit të pasmë dhe kamerës kryesore, e cila tani përdor sensorin GM2 të Samsungut prej 48 MP. Gjithashtu, tani ekziston ndërfaqja One UI 3.1 Core e bazuar në Android 11.

Specifikimet e tjera kanë mbetur të njëjta, pasi telefoni inteligjent mundësohet nga një procesor Exynos 9611 dhe ka një ekran 6.4 inç FullHD + Super AMOLED dhe një bateri 6,000 mAh që mbështet karikimin 15W. Një sensor i gjurmës së gishtit është montuar në panelin e pasmë.

Në pjesën e përparme është një kamerë selfie 20 MP, dhe në pjesën e pasme është kryesore me 48 MP, e cila vjen me një ultra të gjerë 8 MP dhe një sensor thellësie prej 5 MP.

Samsung Galaxy M21 2021 Edition është në dispozicion i zi dhe i kaltër, si dhe në versione me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme dhe 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë të brendshme. Ato shiten me një çmim prej 140 dhe 165 euro. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat