5 mënyra se si të mbrojmë telefonin nga temperaturat e larta

Mobile

5 mënyra se si të mbrojmë telefonin nga temperaturat e larta

Më: 10 korrik 2022 Në ora: 12:34
Foto ilustrim

Ditët e nxehta të verës nuk ndikojnë vetëm në humorin tonë por edhe në telefonat tonë celularë.

Megjithatë ekzistojnë disa mënyra sesi t’i shpëtojmë pajisjet elektronike nga nxehtësia.

Më poshtë keni pesë këshilla prej të cilave telefoni juaj mund të “shpëtojë”:

1. Më e rëndësishmja është të mos i ekspozojmë në diell. Mbajini në hije ose në çantë.

2. Mos e hiqni nga kasa mbrojtëse telefonin.

3. Mos lër hapur Bluetooth-in, vendndodhjen apo edhe Wi-Fi-në kur nuk keni nevojë për to, vendosini në “airplane mode”.

4. Nëse shihni se telefoni po nxehet, fikeni menjëherë dhe lëreni të ftohet.

5. Mos luani lojëra në telefon.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat