Miqtë po e hidhnin lart në dasmën e tij! Dhëndri bie dhe thyen eshtrat e shpinës

Ndryshe

Miqtë po e hidhnin lart në dasmën e tij! Dhëndri bie dhe thyen eshtrat e shpinës

Më: 23 shtator 2021 Në ora: 13:38
Pamje nga videoja

Teksa po festonin dasmën e mikut të tyre, shokët e kanë hedhur dhëndrin në ajër si një gjest tradicional në Rumani.

Ky moment i frikshëm u fokusua nga kamera, ku tregohej nusja duke kërcyer mjaft e lumtur në ditën e veçantë vetëm disa sekonda para aksidentit të bashkëshortit të saj, Liviu Filimon.

Pasi veprimit të tyre, miqtë nuk mundën që të mbajnë dhëndrin dhe për pasojë ai u përplas në tokë duke pësuar një goditje mjaft të fortë.
Dhëndri mori dëmtime serioze dhe u dërgua me urgjencë në spital.

Ky incident ndodhi në një dasmë në Rumani në sallën e eventeve Castello në vendpushimin Baile Felix.

Mjekja që ka marrë përsipër këtë rast, Dr Lucia Dania tha për mediat vendase se Filimon kishte thyer eshtrat e shpinës.

“Ai është shtruar në repartin e neurokirurgjisë dhe javën e ardhshme do t’i nënshtrohet testeve të mëtejshme,” tha ajo.

Nga ana tjetër, dhëndri që pësoi dëmtimin mesa duket nuk e ka përjashtuar mundësinë që të padisë miqtë e tij për shkaktimin e plagosjes së rëndë të tij.

“Unë kam kontaktuar me një avokat, por ende jam duke menduar se çfarë do të bëj”, u shpreh ai. 

Pas këtij incidenti, ai mund të lëvizë duart, por jo këmbët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat