U ankua se fëmijët po shpenzonin kohë para gjumit në pajisje elektronike – gruaja krijoi një dollap me kuti buke dhe me dry

Ndryshe

U ankua se fëmijët po shpenzonin kohë para gjumit në pajisje elektronike – gruaja krijoi një dollap me kuti buke dhe me dry

Më: 23 nëntor 2021 Në ora: 15:28
Një dollap me kuti buke dhe me dry

Një grua e cila ishte lodhur me idenë e fëmijëve të saj për t’i përdorur pajisjet elektronike para gjumit, ka krijuar një dollap për t’i fshehur ato, duke përdorur kutinë e bukës si dhe një dry.

Sipas medieve të huaja,  duke ndarë imazhet në një grup në Facebook, mamaja australiane, Joanne, konfiskoi pajisjet për t’i ruajtur brenda natës si dhe për t’i mbushur.

Megjithatë, derisa ajo ishte e kënaqur me idenë e dobishme, prindërit e tjerë në internet vunë re shpejt një të metë fatale.

Brenda kutisë së bukës prej 19-dollaërshe, ajo vendosi ato mbi njëra tjetrën për t’u mbushur, gjë që mund të dëmtojë pajisjet dhe potencialisht mund të jetë një rrezik për zjarr. 

Image
Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat