“Anija fantazmë” gjendet duke lundruar në brigjet e Tajlandës pa gjurmë ekuipazhi

Ndryshe

“Anija fantazmë” gjendet duke lundruar në brigjet e Tajlandës pa gjurmë ekuipazhi

Më: 12 janar 2022 Në ora: 09:41
“Anija fantazmë”

Një ‘anije fantazmë’ e braktisur u gjet duke lundruar në mes të natës. Anija u vu re nga punonjës të impjanteve të naftës në Gjirin e Tajlandës më 6 Janar dhe brenda saj nuk kishte ekuipazh, ngarkesë ose dokumente identifikimi në bord.

Mjeti lundrues u mbyt për shkak të detit të trazuar dhe erërave të forta ndërsa tërhiqej nga marina tajlandeze të dielën.

Autoritetet lokale kanë koordinuar me departamentin detar për të mbajtur rrjedhjen e naftës nga mbytja e anijes që të mos dëmtojë mjedisin dhe të përhapet në ishujt e afërt. Po ashtu, peshkatarët janë paralajmëruar të kenë kujdes gjatë lundrimit.

Image
“Anija fantazmë”

Ekuipazhi që hetonte anijen fantazmë arriti të siguronte një shkallë dhe të hipnin në bord nga anija e tyre, por gjetën një hapësirë ​​boshe brenda që lundronte në mënyrë të frikshme vetëm dhe brenda saj nuk shihej askush.

Ekziston frika se anija fantazmë mund të krijojë një katastrofë mjedisore përmes derdhjes së naftës që rrjedh nga anija.

Image
“Anija fantazmë”
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat