Dhëndri rrëmbehet nga ‘alienët jeshilë’ gjatë natës së beqarisë në Budapest

Ndryshe

Dhëndri rrëmbehet nga ‘alienët jeshilë’ gjatë natës së beqarisë në Budapest

Më: 25 korrik 2022 Në ora: 19:14
Foto ilustrim

Një dhëndër ‘në pritje’ është zhdukur për 15 orë teksa festonte në natën e beqarisë para dasmës së tij në kryeqytetin hungarez Budapest, teksa pretendon se është rrëmbyer nga alienë të vegjël jeshilë, që më pas e lanë në një zonë pyjore.

Zhdukja e pazakontë e të riut për 15 orë gjatë festës në Budapest, shkaktoi një kërkim të panikosur në të gjithë kryeqytetin, shkruan rrjeti britanik DailyStar.

Matt Mavir, kreu i grupit britanik organizues të festave të beqarisë ‘Last Night of Freedom’, tha: “Ne kishim dëgjuar për episode të tilla të dyshimta në Evropën Lindore, por kjo që na ndodhi ishte e pabesueshme”.

“Ky djalë kishte dalë për pak ajër gjatë festës dhe shokët e tij nisën të shqetësoheshin. Më pas disa orë kaluan dhe ai nuk mund të kontaktohej”.

“Vetëm pas 15 orësh ata na njoftuan se e kishin gjetur të shtrirë në një zonë me bimësi, teksa belbëzonte për alienë dhe për UFO”.

“Me sa duket këto krijesa me sy të mëdhenj të zinj e kishin ngritur nga toka dhe i kishin bërë disa xhiro në qiell”.

“Ndoshta mund t’i ketë thënë këto dhe prej pijes, por të paktën është një histori e bukur për t’u mbajtur mend nga festa e ti e beqarisë”.

Kompania me bazë në Tyneside, Britani ka pasur disa kërkesa të pazakonta apo paranormale nga klientët, duke përfshirë dhe një për festë beqarie në vendin e njohur të UFO-ve, Roswell në New Mexico, SHBA.

“Dhëndri ishte një gjuetar entuziast i UFO-ve dhe na kërkoi të shkonim në Roswell.

“Për fat të keq nuk e realizonim dot se bazat sekrete ushtarake nuk pranojnë mbrëmje beqarie”.

“Mund të organizojmë çdo lloj feste – mundje në baltë, të qëllosh me Kalashnikov ose të arrestohesh nga policia – por për fat të keq nuk organizojmë dot rrëmbim nga alienët.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat