Lajm i ditës, shtrenjtohet buka e sofrës...!

Opinione

Lajm i ditës, shtrenjtohet buka e sofrës...!

Nga: Skender Karaçica Më: 25 tetor 2021 Në ora: 21:44
Autori

Në Kosovë shtrenjtohet buka e sofrës në 50 cent një bukë(!).Çmimet e bukës nuk i cakton qeveria e Kosovës, por trendi i rregullave të tregut botërorë dhe lënda e parë e miellit, që, në këto rrethana ka nis të jetë e paktë në treg...!

Qeveria e Kosovës me një dekretligj duhet të shoh nga afër se si po ecën punët në privatizimin e tokave të bukës dhe,në të gjitha rastet kur e kur është keqpërdorur (privatizimi)i resurseve të tokës së bukës të prishet kontrata...!

Kosova ka të gjitha mundësitë që të ketë bukën e motmotit për qytetarët e vet. Jo toka djerrinë dhe e keqpërdorur me betonimin dhe degradimin,që,sot e nesër do të jetë vonë për ketë resurs të rëndësishëm kur do të na mungojë buka e shtrenjtë në sofrat tona...!

Mos luani dhe mos ia ktheni shpinën tokë së bukës në Kosovë!E shtrenjtë buka (50 cent) dhe toka e pëlleshme ka mbetur djerrinë dhe tërë resurset e (privatizuar)nuk e sigurojnë bukën e motmotit as për tre muaj...(siç!).

Buka e shtrenjtë në Kosovë,toka djerrinë dhe e degraduar përmes betonimit...(siç!).

Çikago,25 tetor 2021

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat