Kush janë rrencat e PARLAMENTIT

Opinione

Kush janë rrencat e PARLAMENTIT

Nga: Halil Geci Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 20:04

Parlamenti i rrencave i ndarë në dy grupe në pro amerikan dhe amerikan! Pro amerikanët janë ata që e ndanë Kosovën e nënshkruan Zajednicen, e nënshkruan Open Ballkanin dhe që i bënë shumë dëme tjera Kosovës duke ja hedhur në ajër Amerikës projektin Kosovë, këta e quajnë veten Proamerikan. Dhe grupi tjetër antiAmerikan që protestuan, hedhën gaz dhe sakrifikohen për ta mbrojtur projektin amerikan, e projekt Amerikan është vetë Kosova e ndërtuar me ligje dhe infrastrukturë, dhe e mbrojtur dhe e çliruar nga bombardimet e vetë Amerikës. Kuptoni, pra dhe gjene arsyen kush është Proamerikani, dhe kush amerikani në këtë mes. Lufta e rrencave dhe tradhtarëve mbështetet jo në programe, por në rrena, ju që po e mbroni projektin Kosovë jeni ‘antiamerikan’, e ata që e vodhën e plaçkiten dhe vranë dhe ndanë dhe deshën ta shkatërronin si tërësi këtë projekt na qenkan proamerikan. Ja kjo është sot lufta që po e bënë parlamenti i Kosovës...!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat