Mushkolaj i Dukagjinit zgërdheshej si Raza e Qerimit

Opinione

Mushkolaj i Dukagjinit zgërdheshej si Raza e Qerimit

Nga: Halil Geci Më: 16 janar 2022 Në ora: 11:38

Imer Mushkolaj i tv Dukagjinirt një bythëp... e i mbushur vrerë ndaj Sali Berishes një qenef që i vjen era dahë nga m** para dy dite në TV Dukagjin kishte marrë krahët e pëllumbit të mbështetur e inspiruar nga Novi Sadi fliste për qejfin e Hashimit, Rames dhe Vuçiqit duke e ofenduar Berishen skajshmërisht, Mushk-olaj i Dugagjinit, i cili në debat përballë Sali Berishes ta çonte mallin si të ishte “Raz jevgeja”, ajo Raza që e rrihte defin nëpër dasma, e kur nuk i hidhshe para në defë, të shante e ta shpaloste paranicen dhe prapanicen, kurse ata që i hidhnin para në defë, Raza i këndojke me emra, e urime ‘tu rritë ndera e paq gjithmonë’. Raza thoshin se ishte e Qerimit!

Si dukej Mushkolajt ia kishin nxehë defin në Novi Sad si dhe të përmendurit më lartë për ta sharë Sali Berishen dhe, dukej haptazi se ishte në qefë (sevda) që ju dha rasti me i treguar Vuçiqit, Hashimit, Ramës, Ises se argatin po ua bënë me përpikëri.

Ani kush e shante asokohe Berishen, njëfarë Raz magj..., Raza o Raza bre Raza, ajo e Dukagjinit.

O Mushkolaj protestat e 21 janarit ishin të dhunshme me tentim për grusht shtet, duke menduar organizatorët se është ’97-ta dhe se Berisha lejonte ti merrej shteti njësoj si në vitin ’97, që kishin investuar Serbia dhe Greqia ku protestonin me tre gishtërinjtë ortodoks-sllavogrekë lart, në Vlorë.

Kudo në një vend demokratik të botës po të tentonin të hynin brenda për ta përmbysur qeverinë me tym e flakë, ashtu siç ndodhi me 21 Janar, do t’ju përgjigjeshin njësoj, ashtu siç ju përgjigj Garda Kombëtare në Kapitol Hill.

Ti Mushkolaj i Dukagjinit së bashku me stanishiqët dhe me Beogradin dhe argatët e tij në Tiranë, Prishtinë ke pasur dëshirë Berisha ta shtrijë qafen dhe shteti të bie në dorën e tre gishtrinjëve dhe vasalëve të Beogradit dhe Athinës.

O Mushkolaj NAFTA dhe hyrjet ilegale kanë hyrë atëherë, ashtu siç hyjnë edhe sot mallra dhe drogë dhe s’po munden ti ndalojnë.

O mushkonj-olaj akuzat tua ishin akuza të një të paudhi që i gjason një hajni xhepash të llojit të pahembulltë.

Nuk bie mbi ty faji, por bie mbi Pandurin që të jepte hapësirë ta shashë një hero të demokracisë.

O Mushkolaj ke harruar se Shqiperia ka mbetur aty ku e ka lënë Berisha.

Pastaj mos harro se Sali Berisha kësaj here ka rënë pre e Sorosit, Rames e Hashim polarit, shkak ishte Kosova ku doli haptazi kundër ndarjes dhe zajednices dhe “Open Ballkanit”, duke i quajtur Ramën, Hashimin dhe mbështetesit e tyre argatë të Serbisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat