Armiku i lig ta prish edhe ditën e mortit

Opinione

Armiku i lig ta prish edhe ditën e mortit

Nga: Nue Oroshi Më: 17 janar 2022 Në ora: 15:56
Busti i Gjergj Kastrioti Skënderbeut

Sot e 554 vjet më parë më 17 janar 1468 u nda nga jeta heroi më i madh i të gjithë shqiptarëve, Gjergj Gjon Kastrioti.

Kjo është një ditë ku shqiptaria ka mort. Në këtë ditë të gjithë politikanët nga të gjitha trevat shqiptare është dashur ta vizitojnë vendvarrimin e Gjergj Kastriotit në Lezhë. Por fati i keq është kur e ke armikun të ligë, ai ta prishë edhe ditën e mortit dhe mundohet ta shndërrojë në dasmë apo festë.

Po si nuk i mjaftuan sulltan Erdoganit që edhe vet nuk e di se çfarë prejardhje kombëtare ka, që ta vizitojë Shqipërinë, 364 ditë të tjera dhe e gjeti pikërisht ditën e mortit të shqiptarisë që ta vizitojë Shqipërinë.

Por ky nuk ka faj. Faji është tek ky mekshi apo kishku ynë Edi Rama, personi i cili e ka humb vetëdijen dhe ka kohë të gjatë që gjendet në komën politike. Kjo komë politike e këtij mekshi ka orientimin e vijës politike Beograd-Stamboll-Moskë, që është shfaqur hapur përmes idesë së Serbisë për Ballkanin e Hapur. ku Erdogani, Rama edhe Vuçiqi kanë një shef të përbashkët Putinin. Kishk, kuptoje more i mjerë se orientimi i shqiptarëve është në vijën politike Berlin-Bruksel-Washington.

Lavdi marrisë, rroftë Shqipëria Etnike, jashtë vijës politike Beograd-Stamboll-Moskë.

Shqipëria është e shqiptarëve e jo e këlyshve të Miskovit kanë thënë dikur atdhetarët shqiptarë edhe pse kishku ynë Edi Rama e ka një vëlla biologjik në Rusi, si pasojë e martesës se babait të tij Kristaqit me një grua ruse. Shqiptarët e kanë zgjedhur rrugën e perëndimit, e ky kishku mundet mi zgjedh tre vende për varr: Beogradin, Stambollin apo Moskën.

Shqipëria e shqiptarëve-Vdekje tradhtarëve!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat