Nga ora 17:45, transporti publik në Shkup funksionon normalisht

Shkupi

Nga ora 17:45, transporti publik në Shkup funksionon normalisht

Më: 22 janar 2024 Në ora: 20:51
Foto ilustrim

“Nga ora 17:45, ndërrimi i tretë në transportin publik të qytetit në Shkup dhe autobusët e NTP-së.

Por edhe autobusët e transportuesve privatë, punojnë normalisht”, njoftoi kryetari i Sindikatës NP Shkup, Miço Stojanovski.

Transporti publik urban sot është ndërprerë nga ora 09:00, derisa në seancën e jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit është miratuar vendimi për ndarjen e subvencioneve për ndërmarrjen e transportit publik JSP Shkup.

Stojanovski menjëherë pas seancës njoftoi se nga nesër në ora 04:45 në Shkup sigurisht do të ketë transport urban normal dhe shtoi se Unioni më tutje do të dakordohet nëse do të ketë transport publik urban sot nga ora 17:00 deri në 12:00.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat