Vajza në kërkim të së ëmës biologjike, zbulon një vëlla tjetër të braktisur në jetimore

Sociale

Vajza në kërkim të së ëmës biologjike, zbulon një vëlla tjetër të braktisur në jetimore

Më: 20 dhjetor 2020 Në ora: 15:19
Pamje e shkeputur nga video

Mirela ka treguar në rubrikën “Ka një mesazh për ty” se ka qenë e birësuar nga dy prindër Shkodranë dhe e ka zbuluar këtë gjë kur ishte në gjimnaz. Direkt pasi u martua ajo nisi kërkimet për familjen biologjike, ku përveç nënës gjeti dhe një vëlla tjetër të braktisur në shtëpinë e fëmijës.

Ardit Gjebrea: Ti kë ke ftuar sot?

Mirela: Sipas të dhënave mua më thanë që kjo ka dhe një djalë të quajtur Arben. Arbeni ishte fëmija i saj i parë dhe ai jetonte në Shkodër. Mua më tha një person që të ndihmoj unë ta gjesh, se në furrat e bukës ku punonte ai, ajo kishte shoqëri e më tha ta gjej unë atë. Atij i thonë të kërkon një vajzë dhe sipas të dhënave thotë që është motra. U prezantuam, ai kallëzoi të vetat, unë të mijat.

Ardit Gjebrea: Dhe rezultuat vëlla e motër?

Mirela: Në bazë të ngjashmërisë, të bardhë, të hollë e kemi krijuar atë idenë që ne jemi motër e vëlla. Unë kam qenë 27 vjeç kur e kam takuar dhe akoma kam marrëdhënie të mira me të. Me atë intuitën time them që 90% jemi motër e vëlla, por i vihet një vulë, një dokument tamam i sigurt, je pak më i çlirët.

Ardit Gjebrea: Po ti e ndjen që Ismetja është nëna jote?

Mirela: 90% po.

Ardit Gjebrea: Çfarë do i thuash Arbenit sot?

Mirela: Do ti them që do e përforcojmë mendimin që jemi motër e vëlla dhe duhet që nëna ta pranojë me gojën e vetë se unë jam vajza e saj. Unë mendova t’ja bëj këtë surprizë pasi ai ka qenë personi më i dhimbshëm, sepse ka jetuar në breforof, më vjen keq ta them këtë.

Ardit Gjebrea: E ka takuar Arbeni Ismeten?

Mirela: Po, po më ka thënë.

Ardit Gjebrea: E ka pranuar Ismetja se Arbeni është djali i saj?

Mirela: Arbeni thotë se ka shkuar 3 herë në këtë fshat kur ka qenë i ri, e ka kërkuar dhe ajo i thoshte unë e di se je djali im, ke vuajtur, më vjen keq, por nuk kam pasur mundësi të të mbaj. /

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat